نرده شیشه ای

شما اینجا هستید

نرده شیشه ای چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که سیستم نرده شیشه ای را برای پروژه خود انتخاب کنید. علاوه بر دکوری زیبا، نرده شیشه ای عنصری یکتا را برای طراحی شما به ارمغان می‌آورد. نرده های شیشه ای شرکت اکسیدال دارای بالاترین استاندارد‌ها و نمای زیبا و کاربری‌های متنوع با توجه به پروژه شما می‌باشد.

 

مزایای نرده شیشه ای

1- نمای شفاف

سیستم نرده شیشه ای به شما نمایی شفاف بدون اینکه مانعی در دید شما باشد ارائه می‌دهد. نگهداری آسان نرده ها شیشه ای با یک دستمال به راحتی تمیز می‌شوند! برخلاف سیستم‌های نرده چوبی که هر سال نیاز به رنگ زنی و تعمیر دارد این مشکل برای نرده شیشه ای وجود ندارد. در اماکن تجاری اداری تمیز کردن اجزای مختلف ساختمان به دلیل جنس‌های مصالح ساختمانی سختی‌های فراوانی دارد اما نرده شیشه ای به دلیل جنس شیشه به کار رفته در آن به سرعت و به راحتی تمیز می‌شود. در مدت عمر نرده های شیشه ای هزینه نگهداری از آن‌ها تقریبا صفر می‌باشد.

2- امنیت

با وجود نرده شیشه ای ، چه در بیرون در اطراف یک بالکن یا در فضای داخل به عنوان حفاظ یک راه پله، نگرانی از جهت افتادن افراد وجود ندارد و نگرانی از حوزه امنیت وجود ندارد. نرده شیشه ای از شیشه های سکوریت و لمینیت محکم و مقاوم ساخته شده‌اند و نگرانی جهت شکسته شدن شیشه و خراب شدن وجود ندارد.

در اکثر نرده‌ها و حفاظ‌های موجود وجود قید‌های افقی امکان بالا رفتن کودکان و خطر سقوط را ایجاد می‌کنند و به همین دلیل در ضوابط آتش‌نشانی قوانین جدید ایمنی ساختمان اجرای هر نوع نرده با قید‌های افقی ممنوع شده است. در حالی که نرده های شیشه ای امکان بالا رفتن و خطر سقوط کودکان از این طریق وجود ندارد که یکی از علل استفاده این محصول در بیشتر فروشگاه ها و مجتمع‌های تجاری و محل‌های پر تردد نیز این خاصیت می‌باشد.

طبق ضوابظ آتش نشانی حداقل ارتفاع نرده های شیشه ای برای ساختمان های مسکونی 110 سانتی متر می باشد که از روی کف مبنای تراس و در صورت داشتن چان پناه با لبه دیگری که نرده شیشه ای روی آن نصب گردیده است و عرض پاخور بیشتر از 7 سانتی متر دارد مبنا از روی سکو و تراز نصب شده محاسبه می گردد .

3- نصب سریع و آسان

یکی از مزیت نرده‌های شیشه ای سرعت نصب آن هاست. با استفاده از گیره ها و پروفیل‌های آلومینیومی مناسب می‌توان یک سیستم نرده شیشه ای را در کمتر از دو روز پیاده کرد.

در نرده‌های شیشه ای تمامی اتصالات به صورت کامل طراحی شده است و هیچ گونه جوشکاری و رنگ و ... در محل پروژه و زمان اجرا انجام نمی‌شود. کلیه قطعات و پایه‌های نگهدارنده توسط اتصالات پیچ و همره به سازه متصل می‌شوند که باعث افزایش سرعت اجرا و همچنین دقت و تمیزی کار تمام شده می‌گردند.

4- به صرفه بودن

هزینه نصب و پیاده سازی نرده شیشه ای کاملا به صرفه بوده و با توجه به اینکه این سیستم نیازی به تمیز کردن و تعمیر و رنگ شدن در طی سال‌ها ندارد لذا هزینه تمام شده نرده شیشه ای کاملا اقتصادی می‌باشد.

قیمت نرده های شیشه ای با توجه به نوع قطعات نگهدارنده و ساختار شیشه بسار متفاوت می باشد و از مبلغی در حدود 400 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان متغیر می باشد . شیشه های مورد استفاده در نرده های فریم لس به صورت شیشه نشکن دولایه به همراه لمینیت از نوع طلق های PVB می باشد که در صورت وارد آمدن ضربه ای بالاتر از حد توان شیشه و شکست شیشه ، شیشه ها فرو نمی ریزد و امینیت لازم را فراهم می کنند.

5- انعطاف پذیری

یک سیستم نرده شیشه ای با هر استایلی تطبیق پذیر است، در صورت استفاده در یک سیستم مدرن به آن ظرافت و زیبایی می‌بخشد و در صورت استفاده در سیستم‌های قدیمی نیز نمای سازه‌ها را بهبود می‌بخشد. برخی از سیستم‌های نرده شیشه ای دارای هنریل هستند که می‌توانند با نمای خارجی پروژه شما هماهنگ شوند، یک سیستم بدون هندریل نیز گزینه‌ای برای یک استایل مکمل را راحت‌تر می‌کند.

6- سفارشی سازی

شیشه را به راحتی می‌توان سفارشی کرد و یک عنصر بسیار خلاق می‌باشد. موقع طراحی سیستم نمای خارجی یا داخلی خود می‌توانید از بین انواع مختلف شیشه‌های طرح دار، رنگی، مات و شفاف استفاده کنید. پس لذا با ترکیب رنگ شیشه و همچنین ترکیب سیستم‌های مختلف نرده شیشه‌ای و پایه‌ها و پروفیل‌های مختلف آن یک سیستم نرده شیشه ای مورد نظر شما به دست می‌آید.

 

کاربردها و ویژگی‌های جان پناه شیشه‌ا‌ی

 

  • نرده و جان پناه دور ووید‌، راهروها‌، بالکن‌، روف گاردن و …
  • اجرای پارتیشن‌های تمام شیشه‌ای
  • اجرای حصار اطراف استخر و آب نما
  • اجرای سیستم traffic control و صف انتظار در مراکز تجاری و بانک‌ها
  • نصب سریع و آسان و بدون نیاز به تخریب‌، جوشکاری‌، آهن کشی و …
  • امکان نورپردازی درون شیشه در سری AHR همراه با اجرای سند بلاست انواع لوگو و نوشته‌ها درون شیشه نرده
  • تنوع فوق العاده زیاد در رنگ متناسب با کاربری ها و فضاسازی‌های مختلف
  • مقاومت بسیار بالا در مقابل حرارت‌، نور آفتاب و رطوبت بالا
  • هزینه نگهداری بسیار پایین

نکات مهم اجرایی

1- در صورتی که در نوع نرده انتخابی شیشه های به صورت باربر باشند و وظیفه تحمل و انتقال نیرو به سازه وقطعات نگهدارنده را برعهده داشته باشند باید ساختار و ضخامت شیشه های به صورت کاملا استاندارد و طبق تاییدیه های کارخانه های تولید و استاندارد های محصولات انتخاب و مورد استفاده قرار گیرند .

برای مثال در نرده های شیشه های بدون پایه و فریم که توسط قطعات نگهدارنده از کف نصب می شوند استفاده از شیشه سکوریت برای محل های پر تردد کاملا غیر اصولی می باشد چرا که در زمان شکست شیشه در صورتی که کسی به نرده تکیه داده باشد احتمال سقوط و خطر بسیار بالا می باشد.

2- به دلیل وجود بارهای دینامیک بر اثر تردد و رفت آمد در انواع نرده ها و جان پناه  ، باید زیر سازی و اتصالات کاملا به صورت گیردار و با در نظر گرفتن ضربه و نیرو های مختلف طراحی و اجرا گردند .

در بعضی از مجصولات علی الخصوص نرده های شیشه ای فریم لس دیده می شود که پروفیل های نگهدارنده کف توسط پیچ های نوک مته ای در پروفیل فولادی به ضخامت پایین نصب می گردند که در طول زمان و وارد امدن بارهای ضربه ای این اتصالات و پیچ ها کارایی و مقاومت خود را از دست می دهند .

3- اجرای دقیق و بسیار تمیز حاصل دقت و تمرکز اجرایی در مراحل مختلف نصب این محصولات می باشد ، زیر سازی های فولادی با استحکام کافی ، نصب قطعات نگهدارنده به صورت اصولی ، اندازه برداری شیشه به صورت کاملا حرفه ای توسط ابزار دقیق و در صورت نیاز ساخت شابلون های مختلف ، پوشش های قطعات شامل آنادایز های کاور ها و رنگ های کوره ای و .. که باید با توجه به محل نصب در ضخامت ها و کیفیت های مختلف تهیه ونصب گردند .

 

محصولات نرده شیشه ای شرکت اکسیدال

نرده شیشه ای روکار

 در این سیستم از نرده شیشه ای به منظور ایجاد حفاظ یا جان پناه های شیشه ای ساختمانی از شیشه های دولایه لمینیت و سکوریت استفاده می شود تا استاندارد های لازم به منظور ایجاد ایمنی مورد نیاز در ساختمانی های مسکونی و تجاری تامین گردد.

در این نوع نرده شیشه ای پروفیل های خاص آلومینیومی با آلیاژهای با مقاومت بالا به صورت اختصاصی تهیه و بر روی تراز کف نصب می شوند . کاور های پروفیل های آلومینیومی امکان ایجاد در رنگ ها و طرح های مختلف را دارا می باشند .

 

نرده شیشه ای رو کار
نرده شیشه ای رو کار

 

نرده شیشه ای توکار

در این سیستم نرده تمام شیشه ای پروفیل های خاص آلومینیومی با آلیاژهای با مقاومت بالا به صورت اختصاصی تهیه و به صورت خاص جهت نصب در داخل کف طراحی شده اند.

نرده شیشه ای تو کار
نرده شیشه ای تو کار

نرده شیشه ای پوینت فیکس

در این سیستم نرده های شیشه ای توسط اتصالات خاصی که در فرم و حالت های مختلف طراحی و تولید و نهایتا اجرا می گردند.

نرده شیشه ای پوینت فیکس
نرده شیشه ای پوینت فیکس

نرده شیشه ای جلو پنجره

نرده شیشه ای سیستم تراس یا بالکن امنیت و زیبایی پنجره‌های ساختمان‌ها را تامین می‌کند.این سیستم اجازه عبور حداکثری نور از خود را می‌دهد و نمایی شفاف و یکپارچه ارائه می‌دهد.

نرده شیشه ای جلو پنجره
نرده شیشه ای جلو پنجره

نرده شیشه ای هیبرید

نرده شیشه ای هیبرید در عین زیبایی دارای ساختار محکم و قوی است. این سیستم مناسب برای فضاهایی مانند بالکن است.

نرده شیشه ای هیبرید
نرده شیشه ای هیبرید

نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای اسپیگات (سیستم پایه های نگهدارنده) به شما اجازه می دهد تا به طور کامل از منظره، بدون آنکه پایه‌های نگهدارنده آن تداخلی در دید شما ایجاد کنند لذت ببرید. با تنوع انتخاب در بین پنل‌های مختلف شیشه شما می‌توانید این نرده شیشه ای را مطابق سلیقه خود درآورید.

نرده شیشه ای اسپیگات
نرده شیشه ای اسپیگات

پروژه های نرده شیشه ای

 

 
 
 
 

 

 

 

در صورتی که این محتوا برای شما مفید بود به این مطلب امتیاز دهید و نظرات ارزشمند خود را در دیدگاه ها بیان کنید.

به این مطلب رأی دهید: 
5
میانگین آرا: 5 (2 رأی)

ارسال دیدگاه

در صورتی که دیدگاه شما نیاز به پیگیری یا پاسخ از طرف ما دارد شماره همراه یا ایمیل خود را در این کادر وارد نمایید. ایمیل یا شماره شما در هیچ کجا نمایش داده نخواهد شد.
پرسش امنیتی
پرسش امنیتی جهت جلوگیری از تکمیل فرم توسط ربات

آخرین مقالات

اخبار و مقالات معماری در وب

ایده برای دکوراسیون دفتر کار ، شرکت حمل و نقل SpotHero
ایده برای دکوراسیون دفتر کار ، شرکت حمل و نقل SpotHero
خط معمار - 11 ساعت 30 دقیقه پیش
نشست «شهر در تمدن ایرانی»
نشست «شهر در تمدن ایرانی»
معمار نیوز - 12 ساعت 15 دقیقه پیش
پاکت آبی سی و هشتم؛ “فکر تا عمل پروژه خانه تقریب”
پاکت آبی سی و هشتم؛ “فکر تا عمل پروژه خانه تقریب”
معمار نیوز - 12 ساعت 35 دقیقه پیش
نشست نقد و بررسی کتاب «شهر از نو»
نشست نقد و بررسی کتاب «شهر از نو»
معمار نیوز - 13 ساعت 12 دقیقه پیش
استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون منزل مدرن
استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون منزل مدرن
خط معمار - 15 ساعت 7 دقیقه پیش
فراخوان جایزه معمار ۹۸
فراخوان جایزه معمار ۹۸
معمار نیوز - 1 روز 9 ساعت پیش
معماری و دیزاین داخلی ویلای دوبلکس
معماری و دیزاین داخلی ویلای دوبلکس
خط معمار - 1 روز 9 ساعت پیش

مشاوره تلفنی رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان در مورد سفارش ویترین، نما و نرده شیشه ای و استعلام قیمت در مورد محصولات و خدمات شرکت اکسیدال می توانید شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نموده و بعد از تأیید پیامکی روی دکمه ارسال کلیک نمایید.

کارشناسان شرکت اکسیدال در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و با سعه صدر به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

جهت ارتباط با ما از طریق مکاتبه و ایمیل می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید.

همچنین برای ثبت نام فرصت های همکاری به صفحه فرصت های همکاری مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس