پارتیشن شیشه ای مناسب اداره و محل کار

پارتیشن اداری به مجموعه‌ای از دیوارها و جداره هایی گفته می‌شود که در محیط اداری برای تقسیم‌بندی فضا استفاده می‌شوند. این پارتیشن ها انواع مختلفی دارند و معمولاً از موادی مانند چوب، شیشه، فلز یا پلاستیک ساخته می‌شوند. در ادامه به بررسی نکات مهم برای انتخاب پارتیشن اداری مناسب محل کار شما می‌پردازیم.
پارتیشن اداری می‌تواند به صورت کاملاً بلند بوده و تا سقف دفتر یا اتاق کار امتداد یابد. یا با ارتفاع کمتر و فقط برای تقسیم بندی فضاهای کوچکتر مورد استفاده قرار بگیرد. زیرا هدف اصلی استفاده از پارتیشن اداری، ایجاد فضاهای جداگانه و حریم شخصی برای کارکنان اداره است. با استفاده از پارتیشن اداری، می‌توان فضای اداره را به بخش‌هایی مانند اتاق کارمندان، اتاق مدیریت، سرایداری، اتاق جلسات و غیره تقسیم کرده و از فضاهای کوچکتر و مناسبتری برای هر بخش استفاده کرد. این پارتیشن‌ها علاوه بر ایجاد حریم شخصی و جدا کردن فضاها، به منظور کاهش صدا و صرفه‌جویی در انرژی نیز استفاده می‌شوند.

انواع پارتیشن اداری

همانطور که گفتیم پارتیشن اداری انواع مختلفی دارد از انواع مختلف پارتیشن میتوان به پارتیشن شیشه ای، پارتیشن چوبی، پارتیشن آلومینیومی و… اشاره نمود. هر کدام از این پارتیشن ها مزایا و معایبی دارند و جایگزین خوبی برای دیوار های بتنی می‌باشند.
یکی از بهترین انواع پارتیشن های اداری، پارتیشن شیشه ای می‌باشد. زیرا با استفاده از این نوع پارتیشن ظاهری شیک و مدرن به محل کار شما می‌دهد و به دلیل استفاده از شیشه و شفافیت آن، به فضا حس عمق و روشنایی می‌دهند. این نوع پارتیشن برای افزایش نوردهی و هماهنگی بین بخش‌های مختلف مکان‌های اداری بسیار مناسب هستند.

پارتیشن شیشه ای دارای انواع مختلفی مانند تکجداره، دوجداره، فریملس و فریم دار می‌باشد که به صورت تمام قد یا open office قابل اجرا می‌باشد. در ادامه به بررسی این نوع پارتیشن ها در محیط های مختلف میپردازیم تا بهترین پارتیشن را برای محل کار خود انتخاب نمایید.

عوامل موثر در انتخاب بهترین پارتیشن شیشه ای برای اداره و محل کار

در انتخاب بهترین پارتیشن اداری برای محل کار، ممکن است برخی عوامل زیر را در نظر بگیرید:

  1. طراحی و ظاهر: پارتیشن شیشه‌ای باید به طور جذاب و با سبک مناسبی طراحی شده باشد که با فضای اداری و محیط کار سازگاری داشته باشد.
  2. حفاظت از حریم شخصی: یکی از مزایای پارتیشن شیشه‌ای، میزان نوردهی و تردد نور در اتاق‌ها و فضاهای کاری است. با این حال، بررسی کنید که آیا پارتیشن شیشه‌ای مناسب، به اندازه کافی از حریم شخصی کارکنان حفاظت می‌کند یا خیر.
  3. جریان هوای مناسب: مهم است که پارتیشن شیشه‌ای از نظر طراحی، جریان هوا را مختل نکند و از نظر تهویه و تهویه مطبوع همچنین، سیستم مناسبی را تضمین کند.
  4. جنس و مقاومت: هنگام انتخاب جنس شیشه استفاده شده در پارتیشن به نکاتی مانند برخوردار بودن از کیفیت مناسب و مقاوم بودن در برابر خراشیدگی، ضربه و حرارت توجه نمایید.
  5. هزینه‌ها: بودجه موجود را به عنوان یک عامل مهم در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که چه میزان منابع را برای تهیه پارتیشن شیشه‌ای در نظر دارید.

توجه داشته باشید که عوامل بالا تنها برخی از مواردی است که ممکن است در انتخاب بهترین پارتیشن شیشه‌ای برای اداره و محل کار مورد نظر باشد. در نهایت، نیازها و الزامات شرکت شما و همچنین نظرات کارکنان نیز می‌توانند در انتخاب درست تأثیرگذار باشند.

بهترین پارتیشن شیشه ای برای اداره

انتخاب بهترین پارتیشن اداری شیشه‌ای بستگی به نیازها و سلیقه طراحی شما دارد. اما در ادامه چندین نوع پارتیشن شیشه‌ای محبوب را معرفی می‌کنیم:

پارتیشن شیشه ای تمام ارتفاع

این نوع پارتیشن شیشه‌ای از کف تا سقف در ادارات نصب و اجرا می‌شود. و به علت تمام شیشه بودن زیبایی، شفافیت و روشنایی به فضا می‌دهد و احساس فضای بزرگتر را در محیط اداری ایجاد میکند، همچنین حریم شخصی کارکنان را نیز حفظ می‌کنند. تمامی پارتیشن های اکسیدال مانند تکجداره، دوجداره، فریملس و فریم دار را میتوان به صورت تمام ارتفاع نصب و اجرا نمود.

پارتیشن شیشه نیمه ارتفاع یا open office

این نوع پارتیشن شیشه‌ای تا ارتفاع میانی قرار می‌گیرد و ارتفاع آنها به عوامل مختلفی مانند زیر سازی کف و دیوار، نظر کارفرما و… دارد. این نوع از پارتیشن ها به فضای اداری زیبایی می‌بخشند و به عنوان جایگزینی برای پارتیشن‌های سنتی و دیوار های بتنی استفاده می‌شوند.

پارتیشن شیشه رنگی، مات و طرح دار

این نوع پارتیشن شیشه‌ای دارای شیشه ها رنگی، مات یا طرح‌ دار هستند که استفاده از این شیشه ها به فضا زیبایی و استایل خاصی می‌بخشد. با استفاده از این پارتیشن ها قابلیت حریم شخصی را میتوان حفظ نمود و در عین حال ارتباطات بصری را ممکن ساخت. به همین دلیل بیشتر مناسب اتاق هایی مانند اتاق جلسات یا مدیریت می‌باشند.

دیوایدر شیشه ای

این نوع پارتیشن شیشه‌ای جداره‌های عمودی به شکل تیغه‌هایی می‌باشد که ظاهر زیبا و مدرنی را به اداره می‌بخشد و در برخی مواقع به عنوان عنصر دکوراتیو استفاده می‌شود.

پارتیشن شیشه ای تکجداره و دوجداره

پارتیشن شیشه ای تکجداره یکی از متداول ترین انواع پارتیشن در اداره ها می‌باشد، زیرا در این مدل از پروفیل های بسیار ظریف استفاده شده و فضای کمی را اشغال می‌کند. اما اگر به دنبال امنیت و آکوستیک بودن اتاق خود در محل کار هستید بهترین گزینه استفاده از پارتیشن دوجداره می‌باشد. زیرا در این پارتیشن ها به علت استفاده از دو لایه شیشه صدا تا حدودی کنترل می‌شود. امکان نصب درب دوجداره اکسیدال نیز در این پارتیشن ها وجود دارد تا صدا کاملا کنترل شود. همچنین امکان نصب پرده کرکره ای در بین دو جداره پارتیشن نیز وجود دارد تا در صورت لزوم بتوان دید را محدود نمود.

پارتیشن شیشه ای فریم‌لس و فریم دار

پارتیشن شیشه ای فریم لس نیز از پرکاربرد ترین پارتیشن ها در اداره می‌باشد که به صورت تک جداره و دو جداره قابل نصب هستند. در این نوع پارتیشن از کمترین پروفیل استفاده شده و به همین دلیل فضای کمی را اشغال میکند پس مناسب محیط های اداری کوچک تر هستند. اما اگر استقامت و محکم بودن پارتیشن در محیط کار مهم باشد بهتر است از پارتیشن های فریم دار استفاده نمود.

قبل از تصمیم گیری نهایی و انتخاب پارتیشن اداری خود، بهتر است با کارشناسان شرکت فنی و مهندسی اکسیدال در تماس باشید تا با توجه به نیازها و سلیقه شما بهترین پارتیشن شیشه ای را برای اداره و محل کار خود انتخاب نمایید.

021-22676009

021-22676010

021-22676011

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *