پیشرفت‌ در زمینه مهندسی نمای شیشه ای باعث تبدیل شیشه به یکی از مصالح اصلی برای ساختمان‌های جدید شده است.  امروزه هر ساختمانی را که نگاه می‌کنید اثری از یک سازه شیشه ای را در آن می‌بینید. پیشرفت‌های زیادی در زمینه مهندسی نمای شیشه‌ای اتفاق افتاده است که باعث شده است شیشه یکی از مصالح اصلی برای ساخت و ساز ساختمان‌های جدید باشد. شیشه نه تنها نمای زیبایی دارد، بلکه کارایی‌های فراوانی نسبت به گذشته برای آن پیدا شده است. در این مقاله چند مورد از مزایای نمای شیشه ای در ساختمان‌ها را ذکر می‌کنیم.

 

بهره‌وری انرژی

بهره وری انرژی در نمای شیشه ای ساختمان

ورود نور طبیعی به یک ساختمان باعث صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود، زیرا که می‌توان از نور طبیعی به جای نور لامپ‌ها و نور‌های مصنوعی استفاده کرد. بر عکس تفکر عموم، تکنولوژی‌های جدید در زمینه شیشه به گونه‌ای عمل می‌کنند که می‌توان میزان گرما و سرما را در ساختمان‌ها کنترل کرد. با توجه به حیاتی بودن موضوع مصرف انرژی در ساختمان‌های تجاری، شیشه یک عنصر باارزش به حساب می‌آید که مزایای قابل توجهی در زمینه صرفه‌جویی انرژی را دارد.

 

استحکام بالا در مقابل شرایط بد آب و هوایی

استحکام بالا در مقابل شرایط بد آب و هوایی

یک نمای شیشه‌ای قدرت کافی برای مقابله با بدترین شرایط آب و هوایی را دارد. اگر شما در یک منطقه آفتابی، بادی یا بارانی زندگی می‌کنید، نمای شیشه ای ساختار و جلوه خود را در مقایسه با مصالح سنتی حفظ می‌کند. از آنجایی که شیشه زنگ نمی‌زند و تغییر شکل نمی‌دهد، تغییرات آب و هوایی نمای شیشه‌ای ساختمان شما را تغییر نمی‌دهد.

 

انعطاف پذیری برای شفافیت یا مات بودن

انعطاف پذیری برای شفافیت یا مات بودن

شیشه تقریبا می‌تواند به شکل هر قالبی در آید و همچنین مات یا شفاف ساخته شود. اکثر معماران امروزه از شیشه شفاف برای نمای ساختمان استفاده می‌کنند، اما با توجه به انعطاف‌پذیری شیشه به معماران اجازه می‌دهد با خلاقیت خود هر گونه که بخواهند از آن استفاده کنند. شفافیت و مات بودن هم خصوصیت کاربردی بودن و هم زیبایی را دارد، بدین ترتیب مهندسان نما می‌توانند در کاربردهای مختلف از آن استفاده کنند.

 

زیبایی

ژیبایی نمای شیشه ای

علاوه بر تمامی مزایای ذکر شده، یکی از بهترین مزیت نمای شیشه ای، جلوه آن است. شخصی که صاحب یک ساختمان یا یک بیزنس باشد می‌تواند با اجرای یک نمای شیشه ای بر روی ساختمان خود یک سازه با شکوه بسازد. نمای شیشه ای خاصیتی منحصر به فردی دارد که باعث می‌شود یک ساختمان ظریف و آراسته به نظر بیاید و در عین حال هر دیزاینی که مورد پسند است بر روی آن اجرا کنید. بی شک استفاده از شیشه در هر سازه ساختمانی ضروری است و در آن هیچ گونه بحثی نیست. پس چه بهتر که سازه محور فکر کنیم و از این شیشه به بهترین نحو برای ساختن سازه‌ای زیبا و چشم نواز استفاده کنیم. همچنین با توجه با این مزایا می‌توان در نمای ساختمان خود نیز تجدید نظر کرد و با استفاده از یک نمای شیشه ای زیبا به ساختمان ها روحی تازه دمید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *