مسکونی قیطریه – معماری آسمان هفتم

پروژه برج مسکونی آسمان هفتم – قیطریه بلوار اندرزوگو کوی سلیمی جنوبی – اجرای 500 متر طول نرده شیشه ای و ساخت قطعات اختصاصی جهت حفاظ جلو پنجره ها

کارفرما : گروه ساختمانی آسمان هفتم

جزئیات پروژه

ساختمان مسکونی آسمان هفتم به آدرس بلوار اندرزگو – خ سلیمی جنوبی – کوی نعمتی، در 10 طبقه تک واحدی به اجرا در آمده است.

بالکن‌های نمای غربی و جنوبی توسط نرده‌های تمام شیشه‌ای مجموعه اکسیدال به صورت نصب بر روی تراز کف اجرا گردیده است.

تمامی شیشه‌های مورد استفاده، شیشه‌های سکوریت لمینیت می‌باشد که در برابر شکست مقاوم سازی شده است.

پروفیل‌های نگهدارنده در این سیستم توسط یک زیر سازی فولادی به سازه اصلی متصل شده است که نهایتا منجر به داشتن یک حفاظ شیشه ای کاملا ایستا و مقاوم در برابر نیرو‌های جانبی می‌باشد.

دید حداکثری و بدون هرگونه مزاحمت در بالکن‌ها و تراز‌های بالایی این ساختمان یکی از امتیازاتی که نرده شیشه‌ای در اختیار ساکنین قرار می‌دهد.

نرده های شیشه ای

دو سیستم از نرده های تمام شیشه ای در  این پروژه  مورد استفاده قرار گرفته است . سیستم اول نرده های تمام شیشه ای به صورت نصب داخل تراز کف ( توکار ) و سیستم دوم نرده های شیشه ای با سیستم اتصالات نقطه ای ( point fixing systems)  در قسمت جلو پنجره ها در تمامی طبقات مورد استفاده قرار گرفته است .
نرده های شیشه ای نصب شده در روی تراز کف در بالکن های این مجموعه شامل پروفیل آلومینیومی اختصاصی نرده های شیشه ای به همراه اتصالات کامل و پروفیل دست انداز بالایی می باشند که به صورت کاملا دقیق و طبق نظر کارفرما اجرا گردیده است .
تمامی پروفیل های آلومینیومی مطابق نظر کارفرما و توسط بهترین شرکت های داخلی آنادایز می شوند که دارای ضخامت و سختی لازم می باشند .
شیشه های مورد استفاده در این محصول  شامل ساختار دو لایه شیشه 8 میلی متر به همراه طلق پی وی بی به ضخامت 1.52 می باشد و ضخامت مجموع 17.52 می باشند و در هر 4 لبه این شیشه ها سنگ دیاموند براق اجرا شده که به صورت کاملا براق و پرداخت شده می باشد .
تمامی جزییات اجرایی در این محصول شامل فواصل قطعات نگهدارنده و ارتفاع و ساختار شیشه ها مطابق با استاندارد های کارخانه های تولیدی و ظوابط و مقررات ملی ساختمان می باشند که با توجه به نوع محل مورد استفاده طراحی و اجرا می گردند .
قطعات اتصالات نقطه ای نصب شده  در قسمت جلو پنجره ها نیز از متریال استنلس استیل می باشند که دارای خاصیت ضد زنگ می باشند و توسط گروه فنی و مهندسی شرکت اکسیدال طراحی و تولید می گردند . این قطعات دارای پیچ های اتصال به بدنه و قطعاتی از جنس تفلون می باشند که در محل اتصال شیشه به سازه فلزی قرار می گیرند و مانع انتقال تنش و نیرو از فلز به شیشه را میگیرند .

شفافیت حداکثری، زاوید دید و نور بیشتر هدیه‌ای است که شیشه به انسان بخشیده است.

گروه فنی و مهندسی اکسیدال

  • دسته‌ها: نرده شیشه ای
Door Systems