پروژه مجتمع فرهنگی تجاری پردیس سینمایی زندگی در منطقه ۵ تهران شامل ۵ سالن نمایش فیلم، تئاتر، مرکز خرید و رستوران است. در معماری این مجموعه آنچه که در اولین نگاه توجه را به خود جلب می کند، تمرکز آشکار بر روی اشکال منحنی است. برای مثال شکل بیضی وار وید مرکزی، ستون های استوانه ای، پله های گرد رابط طبقات و حتی انحنای موجود در پایه های جان پناه اطراف وید مرکزی.

پروژه مجتمع فرهنگی تجاری پردیس سینمایی زندگی

اطلاعات پروژه
نامپروژه مجتمع فرهنگی تجاری پردیس سینمایی زندگی
سال بهره برداری1388
مالک و کارفرماشرکت نمایشگران پرده نقره‌ای
مدیرابراهیم میرآخوری
تعداد سالن ها5 سالن
گنجایشسالن ۱ (۲۳۱ نفر) سالن ۲ (۳۰۵ نفر) سالن ۳ (۱۰۸ نفر) سالن ۴ (۱۰۴ نفر) سالن ۵ (۱۷۶ نفر)
آدرستهران، میدان صادقیه، بزرگراه آیت‌الله کاشانی، بلوار اباذر

سازه تمام شیشه ای

در این مجموعه جهت ایجاد فضای محصور و در عین حال حفظ زیبایی و شفافیت بیشتر سازه مدرن تلفیقی از شیشه و فلز طراحی و به اجرا در آمده است. پلان اصلی این فضا به صورت یک بیضی می باشد که از سیستم شیشه ای اسپایدری برای جداره ی سازه استفاده گردیده است. شیشه ها در آن به صورت خم همگون با پلان اصلی تولید و نصب شده اند که منجر به داشتن قوس هایی یک دست و کاملا منظم شده و بر دقت وظرافت اجرای این سازه افزوده است.

ساختار تمامی شیشه های نصب شده از شیشه سکوریت درجه یک ایرانی به ضخامت 10 میلی متر و هر 4 لبه پرداخت دیاموند براق شده اند.

سقف شیشه ای

سقف اجرا شده از لوله های استیل با گرید 304 به صورت خم مطابق با طول دهانه ها نورد شده و به سازه بدنه توسط جوشکاری آرگون متصل شده اند. جهت تقویت دیواره های نگهدارنده کلیه ستون های اصلی توسط پروفیل فولادی و گروت از درون تقویت شده اند و کاملا در ایستایی سازه و لرزش کلی تاثیر گذاشته و بر استحکام آن افزوده است.

در قسمت سقف سازه به منظور کاهش وزن و امنیت بیشتر از شیشه صرف نظر گردیده است و از ورق ها شفاف پلکسی گلس استفاده شده است. کلیه اتصالات در این سازه توسط جوشکاری آرگون با دقت و ظرافت بالا به اجرا در آمده اند. این اتصالات در نهایت توسط پرداخت کاری و پولیش نهایی به کیفیت سطحی مطلوب رسیده و منجر به داشتن سازه فلزی تماما استیل و اتصالاتی کاملا دقیق و تمیز شده اند.

یراق آلات به کار رفته

تمامی یراق آلات اسپایدری بکار رفته در جداره ی شیشه ای این سازه از متریال استنلس استیل 316 می باشد که کاملا در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاوم می باشد.

ساخت سازه تمام شیشه ای به صورت خمیده

ایجاد سازه شیشه ای کاملا مدرن به صورت خم در بدنه و سقف توسط سازه نگهدارنده کاملا سبک و حداقلی محصولی از طراحی و نوآوری و دانش در زمینه اجرای سازه های شیشه ای به حساب می آید. مجموعه اکسیدال با داشتن 16 سال سابقه اجرایی و توانایی فنی و اجرایی شامل تیم مهندسی جهت ساخت مدل های سه بعدی، تهیه جدول های محاسباتی و تیم نظارتی با تجربه در زمینه اجرایی، آمادگی خود را جهت همکاری در پروژه های شما سروران گرامی اعلام می کند.

 

جهت مشاهده سایر پروژه ها به اینجا مراجعه کنید.

هم چنین شما می توانید تمامی محصولات مجموعه اکسیدال را در اینجا مشاهده نمایید.

پروژه ویلای شخصی بابلسر
ویلای مدرن شهرک دریاچه آقای رحیمی تبار واقع در لواسان کاری از معمار سابین هوشی
ویلای خانه افرا واقع در لواسان کاری از ادیب خائیز رامتین طاهریان و استودیو راوی
پروژه ویلای شخصی واقع در لواسان کاری از دفتر و استودیو معماری مهندس کامران حیرتی
پروژه کارخانه سن ایچ - اکسیدال
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
اکسیدال
  • آدرس دفتر

    قیطریه، خیابان روشنایی، خیابان بهار شمالی، کوی جلیل زاده، پلاک 6، واحد 4

  • آدرس شوروم

    تهران، انتهای اتوبان حکیم غرب، تقاطع لشگری، ساختمان کاردل