پروژه مسکونی ساختمان کامران واقع در الهیه تهران اثری از جناب آقای مهندس هادی تهرانی می باشد.

پروژه مسکونی ساختمان کامران

 

نرده  شیشه ای اکسپوز در نمای جنوبی و شمالی پروژه مسکونی ساختمان کامران

در اجرای نرده شیشه ای در نمای شمالی پروژه از دیتیل نصب بر روی تراز کف استفاده شده است. با توجه به اجرای چوب در کف بالکن ها تمامی کاورهای پروفیل ها به رنگ تیره و هم رنگ پنجره ها و کف چوبی آنادایز شده است.

در قسمت زیر سازی فولادی به منظور آب بند نمودن 100 درصد زیرسازی‌ ها پس از نصب اتصالات نگهدارنده اصلی ایزوگام در یک مرحله صورت گرفته است. در مرحله سوراخکاری و نصب پروفیل‌های نگهدارنده نرده شیشه‌ای نیز دوباره از مواد آبند استفاده گردیده است.

ابعاد تمامی شیشه ها در هر 10 طبقه نمای جنوب به صورت یک اندازه سفارش گذاری شده است. با این کار خطوط اصلی نما و یکپارچگی حفظ می شود.

نرده شیشه ای در طبقات دوبلکس در فضاهای داخلی ترکیبی از پلکان چوبی و حفاظ شیشه ای طراحی و اجرا گردیده است. نرده های شیشه ای با اتصالات بسیار خاصی به بدنه اصلی متصل شده است. این کار امکان کاور نمودن کامل توسط متریال چوب را امکان‌پذیر می کند.

برش با دستگاه های تمام اتوماتیک

در این فضا به دلیل حساسیت اجرایی بالا و ظرافت هر چه بیشتر جهت سفارش گذاری کلیه شیشه‌ ها، شابلون های خاصی توسط برش cnc تهیه شده اند. کلیه ابعاد با دقت بسیار بالایی پیاده سازی و اجرا گردیده است. این کار نهایتا منجر به اجرایی کاملا دقیق و زیبا و بدون هرگونه خطا گردید.

آینه کاری های فضاهای ورزشی و استخر و ورودی های طبقات پروژه مسکونی ساختمان کامران

به دلیل استفاده بسیار زیاد آینه در این مجموعه و دیتیل پیچیده اتصال آینه به مصالح مصرفی در فضاهای مختلف، مجموعه اکسیدال به طراحی و تولید پروفیل‌های آلومینیومی خاصی جهت اجرای هرچه دقیق تر و جزئیاتی بهتر نمود.

پروفیل‌هایی که به داشتن جزئیاتی بهتر در اتصال آینه و سرامیک های دیوارهای ورودی‌ها و دیواره های استخر و همچنین سرامیک کف کمک می کنند.

در سالن ورزشی این مجموعه آینه های مسی به ارتفاع ۵ متر سرتاسر دیوار سالن را پوشش داده‌اند. در این قسمت پروفیل های مشخصی در قسمت اتصال کف و دیواره نصب شده است.

دیوار های شیشه ای لابی اصلی پروژه مسکونی ساختمان کامران

شیشه های سکوریت شده به ارتفاع 4.5 متر در فضای لابی طراحی و نصب شده است. در این قسمت به دلیل ارتفاع زیاد نوع خاصی از اتصالات طراحی شده است. شیشه با حالت کاملاً ایستا و بدون هیچگونه لرزشی در محل خود قرار گرفته است.

دیوار های شیشه ای به ارتفاع 4.5 متر و از دو لایه شیشه 8 میلی متر و طلق PVB به ضخامت 1.52 میلی متر و ضخامت مجموع 17.52 میلی تشکیل شده است. قطعات نگهدارنده از جنس ورق های فولادی طراحی و توسط برش های CNC و جوش آرگون و پوشش رنگ کوره ای ساخته شده اند. این ورق ها به منظور ایجاد کشش در شیشه ها  توسط گروه  فنی و مهندسی مجموعه اکسیدال طراحی و ساخته شده اند.

آینه کاری و درب های ریلی استخر پروژه مسکونی ساختمان کامران

در فضای استخر دو عدد درب اختصاصی طراحی و ساخته شده است. این درب ها به صورت ریلی جابجا می شوند.  رویه این درب ها از آینه های برنز در نظر گرفته شده و نمای پشت درب های نیز از ورق آلومینیوم آنادایز بکار رفته است. فریم  اصلی و سازه های نگه دارنده داخلی این درب ها نیز از آلومینیوم آنادایز شده تشکیل شده است. در قسمت  سقف نیز ریل هایی به صورت مخفی درون سقف کارگذاشته شده است. اتصالات آن ها به صورت کاملا مخفی به کار رفته اند که باعث ایجاد سیستمی در عین حال زیبا و کارآمد شده است.

 

جهت مشاهده سایر پروژه ها به اینجا مراجعه کنید.

هم چنین شما می توانید تمامی محصولات مجموعه اکسیدال را در اینجا مشاهده نمایید.

سایر پروژه ها

پروژه ویلای شخصی بابلسر
ویلای مدرن شهرک دریاچه آقای رحیمی تبار واقع در لواسان کاری از معمار سابین هوشی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 5]
اکسیدال
  • آدرس دفتر

    قیطریه، خیابان روشنایی، خیابان بهار شمالی، کوی جلیل زاده، پلاک 6، واحد 4

  • آدرس شوروم

    تهران، انتهای اتوبان حکیم غرب، تقاطع لشگری، ساختمان کاردل