پروژه ویلایی خانه کبوتر واقع در لواسان و برنده جایزه معمار سال 97 به طراحی و سرپرستی گروه معماری فتوره چیانی می باشد.

پروژه ساختمان ویلایی خانه کبوتر

پروژه خانه ویلایی کبوتر
کارفرماخانم پروین تاج آراسته کرمانی
طراحی و اجرادفتر معماری فتوره چیانی
محل اجرا لواسان، بلوار امام خمینی، خیابان اتحاد، گل های پنجم
مساحت زمین1200 مترمربع
زیربنا1700 مترمربع (شامل دو طبقه 250 متری، یک پیلوت به مساحت 600 مترمربع و زیرزمین، تأسیسات و نگهبانی به مساحت 600 مترمربع)
هوشمندسازیشرکت فنی مهندسی هوشمند بنیان

همکاری اکسیدال و استودیو فتوره چیانی

در این پروژه به سرپرستی جناب آقای مهندس فتوره چیانی و همکاری گروه فنی و مهندسی اکسیدال کلیه سازه های شیشه ای می باشد. که شامل نرده  بالکن ها و پلکان داخلی ، آینه کاری ها ،… می باید.

در ادامه به توضیح مختصری از اجرای این پروژه می پردازیم.

نرده های شیشه ای

دو سیستم از نرده های تمام شیشه ای در پروژه ویلایی خانه کبوتر مورد استفاده قرار گرفته است. سیستم اول نرده های تمام شیشه ای به صورت نصب داخل تراز کف ( توکار ) می باشد. سیستم دوم نرده شیشه ای با سیستم اتصالات نقطه ای که در راه پله داخلی مورد استفاده قرار گرفته است .

سیستم نرده شیشه ای تو کار یا دفنی InFloor 

نرده های شیشه ای تو کار اجرا شده در بالکن های پروژه ویلایی خانه کبوتر شامل پروفیل آلومینیومی اختصاصی نرده های شیشه ای می باشد. و به همراه اتصالات کامل و پروفیل دست انداز بالایی به صورت کاملا دقیق و طبق نظر کارفرما اجرا گردیده است.

ساختار شیشه جان پناه پروژه ویلایی خانه کبوتر

شیشه سکوریت مورد استفاده نرده ها شامل ساختار دو لایه شیشه 8 میلیمتر به همراه طلق PVB به ضخامت 1.52 می باشد. که مطابق استاندارد های کارخانه های تولیدی این محصولات می باشند.

این ساختار شیشه به همراه پروفیل انتخابی مورد استفاده طبق ضوابط کارخانه تولیدی و رعایت نکات فنی نصب شده است. و قابلیت تحمل نیروی جانبی در حدود 300 کیلو گرم را دارا می باشد.

پروفیل و قطعات سیستم نرده شیشه ای همراه با اتصالات نقطه ای

قطعات اتصالات نقطه ای نصب شده در قسمت پلکان های داخلی از متریال استنلس استیل می باشند. که این اتصالات دارای خاصیت ضد زنگ  و توسط گروه فنی و مهندسی شرکت اکسیدال طراحی و تولید می گردند.

این قطعات دارای پیچ های اتصال به بدنه و قطعاتی از جنس تفلون می باشند. که در محل اتصال شیشه به سازه فلزی قرار می گیرند و مانع انتقال تنش و نیرو از فلز به شیشه را میگیرند.

ساختار شیشه درب های ورودی پروژه ویلایی خانه کبوتر

شیشه های نصب شده در قسمت ورودی اصلی پروژه ویلایی خانه کبوتر به صورت تکجداره است. و به ضخامت مجوع 17.52 میلی متر و دارای ارتفاع 4.5 متر می باشند.

در محل درز بین شیشه ها از چسب مخصوص کاملا بیرنگ استفاده شده است. که درز بین شیشه ها را کاملا آبند نموده و کمترین دید ممکن را نیز دارا می باشند.

در این قسمت از شیشه های سوپر کلیر ایرانی مورد استفاده قرار گرفته است. که علاوه بر شفافیت بیشتری دارند و نسبت به شیشه های خارجی نیز از قیمت مناسب تری برخوردار می باشند.

شیشه های دکوراتیور سالن نمایش

در این بخش از پروژه ویلایی خانه کبوتر شیشه های خاصی مورد نظر کارفرما بود که دارای ظرافت بسیاری بودند. در این طرح یک دیواره ی شیشه ای به ارتفاع 3 متر و در طول 12 متر به صورت یکپارچه قرار گرفته بود.در آخر یک متن طراحی شده بر روی این دیواره  پیاده سازی شده است.

مراحل اجرای شیشه های دکوراتیو پروژه ویلایی خانه کبوتر

در مرحله اول مدول بندی مناسب انتخاب شده سپس شیشه ای با کیفیت جهت اجرای خدمات حکاکی بر روی آن تهیه شده است. شیشه ی مورد استفاده از نوع درجه یک ایرانی برند ساتینا می باشد.

بر روی هر مدول یک قسمت از متن مورد نظر حکاکی گردید. به صورتی که پس از نصب و قرار گیری جام های شیشه در کنار یکدیگر متن به صورت کاملا یکپارچه دیده می شود.

جهت دید حداکثری شیشه و داشتن کمترین سازه نگهدارنده نیز یک سری پروفیل اختصاصی دیواره های شیشه ای طراحی و اجرا شده است.تمامی مراحل در نهایت منجر به داشتن یک دیواره ی یکدست و بدون هر گونه سازه اضافی گردیده است.

 

جهت مشاهده سایر پروژه ها به اینجا مراجعه کنید.

هم چنین شما می توانید تمامی محصولات مجموعه اکسیدال را در اینجا مشاهده نمایید.

سایر پروژه ها

پروژه ویلای شخصی بابلسر
اکسیدال
  • آدرس دفتر

    قیطریه، خیابان روشنایی، خیابان بهار شمالی، کوی جلیل زاده، پلاک 6، واحد 4

  • آدرس شوروم

    تهران، انتهای اتوبان حکیم غرب، تقاطع لشگری، ساختمان کاردل