پروژه ویلای صفادشت در شهرک ویلایی باغستان کوشک، واقع در حومه کرج و در زمینی به مساحت ۲۴۰۰ مترمربع  و زیر بنای ۱۱۰۰ مترمربع طراحی و اجرا شده است.

پروژه ویلای صفادشت برنده جایزه معمار سال 1395

 

اطلاعات پروژه
نامویلای صفادشت
معمارکامران حیرتی
شرکت مشاوردفتر معماری کامران حیرتی
تیم طراحیعبدالحمید ادریس آبادی، امیرعلی شریفی، سولماز طباطبایی، سپاس حقیقی، شهرزاد پوشفام
آدرساستان تهران، چهارراه ملارد، به طرف صفادشت، اول یوسف آباد قوام، بالاتر از هلال احمر، باغستان کوشک
نوعمسکونی
مساحت زمین2400 متر مربع
مساحت طبقه همکف350 متر مربع
مساحت زیربنا1100 متر مربع
کارفرماهاتف کبریتچی
جوایزرتبه اول در گروه مسکونی ویلایی، جایزه معمار، سال ۱۳۹۵

همکاری گروه فنی مهندسی اکسیدال و دفتر معماری کامران حیرتی

 گروه فنی مهندسی اکسیدال در این پروژه به اجرای هندریل یا نرده شیشه ای توکار (دفنی) پرداخته است. نرده های شیشه ای اکسیدال شامل مجموعه ای از پروفیل های اختصاصی می باشند که منحصرا به این مجموعه تعلق دارند. این پروفیل ها دارای تنوع زیادی از اتصالات نیز هستند.

هم چنین در این پروژه از پروفیل آلومینیوم اختصاصی نرده شیشه ای توکار و شیشه سکوریت لمینت جهت تامین ایمنی و ایستایی لازم استفاده شده است.

شرح و اطلاعات پروژه ویلای صفادشت

طبقه همکف این پروژه به یک فضای نشیمن عمومی در قسمت غرب و یک فضای نشیمن نیمه خصوصی اختصاص دارد. یک فضای گذر که از ورودی سایت آغاز می شود و از بین ساختمان و از زیر پل اصلی عبور می کند. در این ناحیه ورودی های اصلی همکف را در دو طرف تامین می کند و در انتهای مسیر با  فضای آلاچیق خاتمه می یابد.

در قسمت غربی طبقه همکف؛ راه پله، فضای رختکن، سرویس عمومی، آشپزخانه و نهار خوری، فضای نشیمن عمومی را به مساحت ۲۰۵ مترمربع شکل داده اند.

در قسمت شرقی آن؛ فضای تفریحی، پنتری، فضای جکوزی، سرویس بهداشتی و راهروی ارتباطی از محوطه به داخل، فضای نشیمن نیمه خصوصی را به مساحت ۱۴۵ مترمربع شکل داده اند.

طبقه اول به مساحت ۳۷۰ مترمربع اختصاص به ۴ اتاق خواب، فضای تلویزیون و یک راه پله در منتهی الیه شرق ساختمان دارد. آلاچیق، تاسیسات و مجموعه ورودی که خود شامل فضای ورودی پیاده، سرایداری و فضای پاکینگ می باشد در فضاهای جانبی سایت به مساحت ۳۸۰ مترمربع جانمایی شده اند.

سازه های به کار گرفته شده در پروژه ویلای صفادشت

سازه این پروژه در ابتدا بتونی با سقف های دال طراحی گردید. پس از بررس های اولیه و وجود دهنه های بزرگ که باعث ایجاد ضخامت های نامناسب و در نتیجه حجیم شدن ساختمان می گردید تصمیم بر این شد که از سیستم سقف های پیش تنیده جهت کم کردن ضخامت ها استفاده شود.

 

جهت مشاهده سایر پروژه ها به اینجا مراجعه کنید.

هم چنین شما می توانید تمامی محصولات مجموعه اکسیدال را در اینجا مشاهده نمایید.

سایر پروژه ها

پروژه ویلای شخصی بابلسر
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.3]
اکسیدال
  • آدرس دفتر

    قیطریه، خیابان روشنایی، خیابان بهار شمالی، کوی جلیل زاده، پلاک 6، واحد 4

  • آدرس شوروم

    تهران، انتهای اتوبان حکیم غرب، تقاطع لشگری، ساختمان کاردل