امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکانات روز افزون دیگر امکان استفاده از شیشه به عنوان یک المان سازه ای وجود دارد. این امکان مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است. زیرا استفاده از محصولات شیشه ای در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان های مسکونی و اداری، علاوه بر زیبایی، حداکثر نور و زاویه دید را به ارمغان می آورد.

از جمله محصولات شیشه ای می توان به نرده، پارتیشن، درب، نما و سقف، ویترین مغازه یا فروشگاه شیشه ای اشاره کرد.

نرده شیشه ای

از محصولات نرده های شیشه ای می‌توان به منظور ایجاد حفاظت در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان های اداری، مسکونی و ویلا ها استفاده کرد. از جمله مکان های قابل استفاده از نرده شیشه ای می‌توان به تراس، بالکن، راه پله، اطراف استخر و روف گاردن ها اشاره کرد.

نرده های شیشه ای دارای انواع مختلفی می‌باشند که با توجه به نوع کاربری در پروژه می‌توان از آنها استفاده کرد.

انواع نرده شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

از محصولات پارتیشن شیشه ای می‌توان برا جدا سازی و تقسیم کردن فضای داخلی منازل مسکونی یا ساختمان های اداری استفاده می‌شود. همچنین با توجه به کاربری پارتیشن در پروژه می‌توانید از درب شیشه ای یا سقف شیشه ای نیز استفاده نمایید.

پارتیشین های شیشه ای به دو صورت تک جداره و دو جداره قابل اجرا هستند.

درب شیشه ای 

استفاده از محصولات درب شیشه ای به دلیل ظرافت و شفافیت بالا بسیار مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفته است. از این درب ها می‌توان در ورودی منازل مسکونی یا ساختمان های اداری، سرویس بهداشتی، اتاق های مستر، سونا، راه پله و… استفاده کرد.

درب های شیشه ای با توجه به کاربرد در مکان های مختلف به دو دسته درب های لولایی و درب های ریلی تقسیم می شوند.

از انواع درب های لولایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درب های ریلی نیز به صورت سیستم اسپایدر، فریم دار یا فریم لس می باشد.