• نرده شیشه ای سکوریت و لمینت

نرده شیشه ای | جان پناه تراس و استخر | هندریل راه پله | قیمت

نرده شیشه ای ، هندریل یا جان پناه شیشه ای سکوریت و لمینت یکی از پرکاربرد ترین و جدید ترین موارد استفاده از شیشه به عنوان المان سازه ای می‌باشد که در فضای داخلی و خارجی منازل مسکونی، ویلا ها، ساختمان های اداری، مراکز تجاری و…نصب می‌شود. انواع نرده های شیشه ای مدرن اکسیدال جایگزین بسیار مناسبی برای نرده های آهنی می باشد زیرا علاوه بر زیبایی، استحکام بالایی در برابر ضربه و تغییرات دمایی دارند و بدون اینکه مانع دید شما بشوند نمایی شفاف از محیط را ارائه می دهند. نرده های شیشه ای با توجه به نظر کارفرما، زیرسازی ها و مکان پروژه انتخاب می‌شوند و به عنوان محافظ در تراس، بالکن، راه پله و اطراف استخر، منازل مسکونی، ویلا ها، ساختمان های اداری و… نصب می‌شوند. در این مقاله به بحث در مورد انواع مدل های مختلف نرده شیشه ای پرداخته و امنیت این مدل حفاظ ها را بررسی، و قیمت نرده یا هندریل های شیشه ای را بیان می‌کنیم. 

انواع نرده شیشه ای

با گسترش روز افزون تجهیزات ساخت و تولید شیشه و محبوبیتی که این متریال در میان بسیاری از معماران مدرنیسم یافته است، استفاده از شیشه و محصولات وابسته آن مانند نرده شیشه ای در دکوراسیون های داخلی و نماهای خارجی ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی به عنصری جدا ناپذیر بدل شده است. و به علت شفافیت ذاتی شیشه در میان سایر عناصر و المان های طراحی، معماران در اکثر پروژه های خود برای دستیابی به حداکثر دید بصری و نور محیط، شیشه را جایگزین سایر متریال های خود مثل فلز و چوب نموده اند.

دلایل زیادی وجود دارد که نرده شیشه ای را برای پروژه خود انتخاب کنید. این سیستم علاوه بر دکوری زیبا، عنصری یکتا را برای طراحی شما به ارمغان می‌آورد. و به علت استفاده از شیشه های سکوریت و لمینت، ایمنی بسیار بالایی دارند. نرده های شرکت اکسیدال دارای بالاترین استاندارد‌ها و نمای زیبا و کاربری‌های متنوع می‌باشد. شما می‌توانید با انتخاب نرده شیشه ای مناسب، حداکثر نور و دید بصری را در پروژه خود به ارمغان آورید.

قیمت کل هر یک از جانپناه های شیشه ای را در صفحه قیمت نرده شیشه ای مشاهده نمایید.

 

نرده های شیشه ای اکسیدال

نرده شیشه ای، جان پناه یا حفاظ شیشه ای به سبک های مختلفی قابل اجرا می‌باشند و هم چنین کاربرد های گوناگونی دارند که متناسب با مکان پروژه و نظر کارفرما در محل مورد نظر نصب می‌شوند. در ادامه به بررسی هر یک از نرده ها می‌پردازیم.

نرده شیشه ای روکار یا اکسپوز

هندریل شیشه ای اکسپوز یکی از پرکاربردترین انواع هندریل می‌باشد زیرا همانطور که از اسم این مدل نرده شیشه ای پیداست به صورت روکار بوده و قابل رویت می‌باشد و بعد از اتمام کف سازی و نصب سنگ، سرامیک و… نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نرده شیشه ای اکسپوز (روکار) به منظور ایجاد حفاظت در تراس، بالکن، روف گاردن و… استفاده می شود. تراز بودن کف و صاف بودن آن نکته ای ست که در هنگام این مدل جان پناه شیشه ای باید به آن توجه نمود. اگر این مدل نرده را در مکان های نا تراز و غیر صاف نصب کنند، شیشه ها در یک راستا قرار نگرفته و در نتیجه زیبایی مورد نظر معماران را نخواهند داشت.

در این سیستم از پروفیل های آلومینیومی با آلیاژهایی با مقاومت بالا که به صورت اختصاصی برای این منظور طراحی و تولید شده اند، استفاده می شود.

انواع پروفیل ها

پروفیل های نرده شیشه ای روکار به دو صورت کلی وجود دارند:

1-پروفیل های آکپا متشکل از قطعاتی که به صورت منقطع و با فواصل معین نصب می‌شوند (اصطلاحا کامپوننت نامیده می‌شوند) و یک کاور سرتاسری برروی آن ها قرار میگیرد.

2-پروفیل های سیستم نرده شیشه ای اختصاصی شرکت اکسیدال به نام ایزی گلس که به صورت سرتاسری و یکپارچه نصب می‌شوند.

ضخامت و نوع شیشه ها

ضخامت و نوع شیشه های مناسب برای پروفیل حفاظ شیشه ای روکار بر اساس نوع کاربری انتخاب می شود. در این سیستم امکان نصب شیشه سکوریت تک لایه با حداقل ضخامت 10 یا 12 میلی متر برای محل های کم تردد و کم خطر، یا شیشه های لمینت که از دولایه شیشه سکوریت با ضخامت های 6 یا 8 میلی متر و 1.5 میلی متر طلق PVB بین دو لایه شیشه تشکیل شده در مکان های پر خطر و جان پناه ها، وجود دارد. همچنین می توان هماهنگی بیشتر با دکوراسیون و معماری داخلی و خارجی از شیشه های مختلف مانند شیشه های رنگی، مات و یا ال ای دی دار استفاده نمود.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای رو کار یا اکسپوز مراجعه کنید.

 

حفاظ شیشه ای روکار

نرده شیشه ای توکار یا دفنی

این مدل حفاظ شیشه ای شباهت بسیاری زیادی به نرده شیشه ای اکسپوز یا روکار دارد. با این تفاوت که پروفیل های این مدل نرده در داخل زمین نصب می شوند. از جمله مزایا و ویژگی های متمایز این مدل مخفی بودن قطعات نگهدارنده شیشه می باشد. مخفی بودن قطعات این امکان را فرآهم می نماید تا طراحی به صورت ساده تر و مینیمال تر به نظر آید. به همین دلیل این مدل نظر معماران و طراحان را تا حد زیادی جلب می نماید. در این مدل نرده شیشه ای فقط کاورهای آلومینیومی ظریف بر روی سطح زمین مشاهده می‌شود و تمامی متعلقات داخل زمین کار شده است. نکته مهم در استفاده از این ترکیب نرده شیشه‌ ای این است که قبل از اتمام کف‌ سازی باید پروفیل‌ها در داخل زمین کار گذاشته شوند و سپس کار کف‌ سازی را به اتمام برسانیم.

پس از اتمام کف سازی و پس از نصب و اتمام قرار گیری پروفیل های درپوش آنچه که در نهایت دیده می شود یک پروفیل بسیار ظریف با ضخامت 2 میلی متر می باشد. این پروفیل بر روی کف قرار گرفته و وظیفه آن کاور نمودن اتصال بین کف و پروفیل نگهدارنده شیشه می باشد. تمام اتصالات و پروفیل های بسیار حجیم و قطور که نقش سازه ای دارند و کار انتقال نیرو از شیشه به زیر سازی را انجام می دهند داخل کف قرار گرفته و کاملا مخفی می باشند.

آب بندی نرده شیشه ای دفنی

مسئله ی آب بندی در سیستم نرده شیشه ای توکار بسیار مهم و حیاتی می باشد. حتما باید به این مورد قبل از هر گونه اقدام به کف سازی و اجرای پوشش نهایی توجه نمود. چرا که معمولا در این مدل ها، آب به راحتی از بین شیشه و نوارهای آب بندی عبور کرده و به گاتر یا پروفیل U شکل می ریزد. انتقال این آب از کف شور و تخلیه آن مورد مهمی می باشد که باید پیش بینی های لازم جهت این مورد در نظر گرفته شود.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای توکار مراجعه کنید.

 

نرده شیشه ای توکار

نرده شیشه ای فیکس پوینت ( پوینت فیکس یا اتصالات نقطه ای )

 نرده شیشه ای Point Fix یا سیستم اتصالات نقطه ای (که اصطلاحا به آن فیکس پوینت می گویند). یکی از مدرن ترین روش های نصب نرده شیشه ای می باشد. در این نوع نرده، شیشه ها در محل های اتصال به بدنه سوراخکاری می شوند و قطعات نگهدارنده شیشه از محل این سوراخکاری ها به بدنه جانبی متصل می گردند.

از جمله مهمترین مسائلی که در نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت باید به آن توجه نمود دیتیل های مناسب اتصال قطعات به بدنه جانبی سطوح می باشد. در نظر گرفتن زیر سازی های مناسب جهت تامین امنیت و ایستایی کافی یکی از مواردیست که حتما باید رعایت شود. در کل بهتر است محل تلاقی پیچ فیکس پوینت با دیواره یا نرده یک قوطی فلزی با مقطع 40 در 80 میل کار شده باشد. با این کار از لحاظ ایستایی و دوام، نرده‌ها دارای مقاومت بیشتری می گردند. در این مدل نرده از شیشه‌های تک لایه سکوریت 10 میل، دولایه 5 میل، دولایه 6 میل و دولایه 8 میل و… استفاده می‌گردد.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای فیکس پوینت مراجعه کنید.

 

نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای اسپیگات یا اسپیگوت

این محصول یکی از سیستم های پر طرفدار و بسیار کاربردی در سری خانواده ی نرده های شیشه ای می باشد. نرده شیشه ای اسپیگات از یک سری پایه های نگهدارنده که معمولا ابعادی بین 15 تا 25 سانتی متر دارند و از متریال های فولادی، آلومینیوم و استیل ساخته شده و نصب می شوند. این پایه ها فرم های مختلفی مانند مقطع مربع و یا دایره و حتی اشکال هندسی سفارشی دیگرنیز ساخته می شوند.

سرعت اجرایی نرده شیشه ای اسپیگوت به نسبت باقی مدل‌ ها بالاتر است. برای گرفتن تاییدیه آتش‌ نشانی و پایان کار باید به مواردی از قبیل حداقل دو لایه بودن شیشه‌ ها به صورت سکوریت و لمینت، بکارگیری PVB با ضخامت 1.52 میل یا 3.2 میل توجه نمود. حداقل ارتفاع شیشه‌ ها نیز باید 110 سانتی‌ متر بوده و از زمین فاصله داشته باشند. هم چنین برخی موارد دیگر که تمامی آن ها هنگام طراحی و نصب توسط تکنسین های مجرب اکسیدال رعایت و پیاده‌ سازی می‌شوند.

نظافت و نگهداری آسان

از دیگر مزایای جان پناه شیشه ای اسپیگات این است که امکان عبور آب به راحتی از زیر شیشه ها و مابین پایه ها وجود دارد. نظافت و نگهداری این نوع نرده شیشه ای بسیار آسان می باشد. این مزیت باعث شده است که این نوع نرده شیشه ای بیشتر در محوطه کنار استخر ها و محل هایی که نیاز به عبور آب دارند بیشتر مورد انتخاب قرار گیرد.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

استخر.

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای اسپیگات مراجعه کنید.

 

نرده شیشه ای اسپیگات

نرده شیشه ای هنزا HENZA

نرده شیشه ای هنزا یکی از محصولات جدید اکسیدال که دارای فرمی بسیار ساده و در عین حال کارآمد می باشد. یک سیستم خطی و مدولار که پیوسته و منظم پایه های متحد الشکل می باشد که به صورت المان هایی عمودی نصب می گردند. با توجه به نوع و استحکام بسیار بالای پایه های نگهدارنده این محصول، تمامی نیروی وارد شده از سوی شیشه به پایه ها انتقال پیدا کرده و توسط اتصالاتی مناسب به کف انتقال پیدا می کند.

پایه های نگهدارنده شیشه از جنس آلومینیوم و با آلیاژ 6063 تولید می شوند که در حین فرآیند تولید و پس از اتمام مرحله اکستروژن داخل کوره و تحت حرارت بالا قرار می گیرند. این عمل به سختی پروفیل تولید شده می افزاید و مقاومت پروفیل ها را تا حد قابل قبولی افزایش می دهد. این پایه های این امکان را برای طراحی محیا ساخته که طبق رنگ های مورد نظر در طراحی، پوشش داده شوند و با تم رنگی فضای خود تناسب پیدا کنند.

از جمله مزایای حفاظ و جان پناه شیشه ای راه پله و بالکن هنزا می توان به قابلیت نصب پایه ها در حالت های مختلف اشاره نمود زیرا ارتفاع این پایه ها قابل تغییر بوده و با توجه به نظر کارفرما انتخاب می‌شود. (مانند نصب بر روی کف، نصب از بغل بر روی جداره ی جانبی، نصب با زاویه های مختلف و…).

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

استخر.

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده تمامی دیتیل ها و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای هنزا مراجعه کنید.

 

جانپناه شیشه ای هنزا

نرده شیشه ای هیبرید HYBRID

نرده شیشه ای هیبرید نوعی نرده حرفه ای است که بسیار سبک و مقاوم ساخته شده است. این نرده ترکیبی بسیار زیبا و مینمال از آلومینیوم و شیشه بوده و اتصالاتی در فرم هایی بسیار ساده را به وجود می آورد. واژه هیبرید Hybrid به این معنی است که از دو ماده یا دو لایه مختلف و به صورت ترکیبی برای افزایش استحکام، قدرت یا ماندگاری تشکیل شده است.

این محصول امکان نصب در حالت های مختلفی را دارد. به عنوان مثال می توانید از اتصالات و قطعات نگهدارنده برای مدل نصب بر روی سطح جانبی نما استفاده نمایید و محصول را بر قسمت جداره ی بیرونی نصب نمایید و یا در حالت نصب بر روی تراز کف به صورت روکار نصب کنید.

اقتصادی و به صرفه

در این نرده شیشه ای پروفیل پایه که بر روی کف نصب می شود از متریال آلومینیومی و بسیار ظریف و حداقلی (با ارتفاع 43 میلیمتری) و وزن مناسب می باشد که منجر به داشتن محصولی کاملا اقتصادی شده است. برای بالکن های بیرونی نما در ابعاد و دهانه های کمتر از 4 متر طول می توانید پایه و دستک نگهدارنده را حذف نمایید و نرده تمام شیشه ای با دوقید بسیار ظریف و زیبا در قسمت پایه و هندریل روی شیشه داشته باشید. این کار یک سطح تمام شیشه ای با حداقل نگهدارنده برای شما ایجاد خواهد کرد که مطلوب بسیاری از معماران و طراحان می باشد.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای هیبرید مراجعه کنید.

 

جان پناه شیشه ای هیبرید

جان پناه و حفاظ شیشه ای پنجره Juliet Balcony

امروزه به جهت داشتن حداکثر نور طبیعی در ساختمان ها استفاده از پنجره های بلند و قدی بسیار متداول شده است. با استفاده از این نوع پنجره ها و در این ابعاد فضای داخلی از حداکثر نور طبیعی روز بهره خواهند برد. اما استفاده از یک نرده شیشه ای یا جانپناه شیشه ای می توان به این نوع نگاه و کاربری در معماری کمک کرده و هیچگونه مانعی در برابر انتقال نور ایجاد نکند.

حفاظ شیشه ای پنجره یا بالکن امنیت و زیبایی پنجره‌ های ساختمان‌ ها را تامین می‌کند. این سیستم اجازه عبور حداکثری نور از خود را می‌دهد و نمایی شفاف و یکپارچه ارائه می‌دهد. این مدل نرده برای هر نمایی شیک و زیبا می‌باشد. برای افزودن زیبایی بیشتر می‌توان هندریل آلومینیومی بر روی نرده نصب کرد یا سیستم نورپردازی زیر شیشه قرار داد. این نوع حفاظ شیشه ای زمانی که یک بالکن کامل در اختیار نداشته باشید بهترین گزینه می باشد. از این سیستم می‌توان برای بهبود نمای ساختمان، شامل واحد‌ها و مناطق مسکونی استفاده کرد.

امکان نصب حفاظ شیشه ای پنجره Juliet Balcony در انواع مختلف مانند پوینت فیکس، پروفیل های نصب شده در جداره های کناری یا پایین پنجره و … وجود دارد. نصب هر یک از این مدل ها به نمای ساختمان، زیر سازی و نظر کارفرما بستگی دارد.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه حفاظ شیشه ای پنجره Juliet Balcony مراجعه کنید.

 

حفاظ شیشه ای پنجره ژولیت

نرده شیشه ای دی لاین D-Line

جانپناه شیشه ای دی لاین D-line در هر محیطی، چه در محیط داخلی خانه و چه در فضای باز کاربرد دارد و منظره چشم نوازی را ایجاد می کند. این سیستم با استفاده از پایه های خود که به شکل خطوط عمودی هستند علاوه بر زیبایی، امنیت و آرامش مورد انتظار را تامین می نماید. حفاظ شیشه ای دی لاین با استفاده از روش های اجرایی متنوع موجود، بسیار تطبیق پذیر با شرایط اجرایی متفاوت در پروژه ها می باشد. با انتخاب این محصول با کیفیت و سبک، امن و با دوام می توانید فضای کاری، هتل، بالکن یا منزل خود را ایمن و محصور نمایید و زیبایی دو چندان به فضای کاری یا زندگی خود اضافه کنید.

استحکام و ایستایی بالا

از جمله ویژگی های نرده شیشه ای D-line استحکام و ایستایی فوق العاده آن می باشد. اتصالات با فرم بسیار زیبای صنعتی و در عین حال ظرافت خیره کننده خود ویژگی مقاومت و ایستایی بالا را نیز به این محصول اضافه نموده است. فرم مدولار و خطوط تکرار شونده یکی از ویژگی هایی است که معماران معمولا در فضا های مورد نظر خود به دنبال خلق آن هستند. این محصول با طراحی برتر و مدرن خود می تواند به ایجاد آن در فضای مورد نظر شما کمک کند.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای دی لاین مراجعه کنید.

 

حفاظ شیشه ای دی لاین

نرده شیشه ای دو خطی Duo-Line

پایه های این محصول به صورت دو خط موازی تعریف شده است. هم چنین عنوان یک المان محیطی با تعریف یک فرم بصری خاص جایگاه مناسبی در فضاهای داخلی و بیرونی پروژه های مینیمال و مدرن امروزی می تواند داشته باشد. این محصول به فرم و کانسپت معماری شما در جهت هر چه بیشتر نمایاندن خطوط و مدول های به کار رفته کمک می کند. در این محصول پایه‌ها دارای سرعت نصب سریع و راحت هستند و به شما این امکان را می دهند که متراژ قابل توجهی را در مدت زمان بسیار کمی نصب نمایید و در هزینه های جاری خود صرفه جویی نمایید.

جان پناه شیشه ای Duo-Line از لحاظ اقتصادی کاملا به صرفه است. جنس پایه‌ های نگهدارنده این سیستم از آلومنیوم و قطعات متصل‌ کننده آن از آلیاژ با کیفیت تهیه شده است که هزینه تمام شده تهیه آن را پایین می‌آورد. همچنین پوشش رنگ الکترواستاتیک خاکستری رنگ آن در کنار استیل قرار می گیرد و نما و ترکیبی بسیار زیبا به وجود می آورد. رنگ های الکترو استایک اجرا شده بر روی قطعات این محصول بسیار مقاوم در برابر خراش است. این سیستم برای فضاهای داخلی و خارجی مکان‌ های مختلفی مانند ساختمان‌ ها، آپارتمان‌ ها، ویلا ها، مراکز تجاری و… مناسب می باشد و کاربرد‌های مختلفی مانند جان‌ پناه بالکن‌ ها و نرده ها دارد.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای دو خطی Duo-Line مراجعه کنید.

 

حفاظ شیشه ای دو خطی

نرده شیشه ای اسکوئر لاین Square-Line

شما می‌توانید با توجه به پروژه خود سیستم حفاظ شیشه ای خط مربع را با اشکال هندسی مختلف ترکیب کنید تا یک نمای مرتبط با طرح و خواسته خود برسید. امکان استفاده از اجزای مختلف و اتصالات در حالت های مختلف از جمله قابلیت های این محصول می باشد. هم چنین در این سیستم می توانید از متریال دیگر جهت نصب در بین فضای خالی پایه ها استفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید از میله‌ و کابل کششی به جای شیشه استفاده کنید.

با توجه به پروژه شما و نیرویی که شیشه قرار است تحمل کنند که به نوع کاربری و تجمع افراد در محل نصب نرده شیشه ای ارتباط مستقیم دارد، ابعاد اجزای نگهدارنده مشخص می‌شود. (در بعضی پروژه ها از اتصالات نقطه ای و در بعضی از گیره های نگهدارنده استفاده می شود.) برای پروژه‌های سنگین تر و محل های بسیار شلوع از ابعاد بزرگتر و ضخامت های بالاتر استفاده می‌شود اما در هر صورت ترکیب زیبای این مدل حس زیبایی و خرسندی را منتقل می‌کنند.

سیستم نرده شیشه ای Square-Line یک محصول بسیار حرفه ای می باشد که با پایداری و ظرافت، دوام بالا و کاملا منطبق بر استاندارد های ایمنی روز دنیا طراحی و ساخته شده و کامل قابلیت استفاده در ساختمان‌ها با کاربری های مختلف را دارا می‌باشد.

کاربرد و مکان های قابل استفاده:

تراس و بالکن.

روف گاردن و پشت بام.

راه پله.

 

جهت مشاهده دیتیل و مراحل نصب به صفحه محصول نرده شیشه ای خط مربع Square-Line مراجعه کنید.

 

جانپناه شیشه ای خط مربع

نرده شیشه ای سفارشی

در هر یک از سیستم‌ های حفاظ شیشه ای بالکن و راه پله امکان سفارشی سازی و تغییر خصوصیات رنگ و ابعاد شیشه و قطعات نگهدارنده وجود دارد. می‌توانید در سیستم‌های مختلف شیشه‌های دودی یا رنگی به جای شیشه‌ های سفید و ساده سفارش دهید. یا در زمینه قطعات نگهدارنده و متصل‌ کننده‌ها می‌توانید از روکش‌ های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال در سیستم نرده شیشه ای اسپیگات می‌توانید به جای استفاده از پایه‌های نگهدارنده استیل، از پایه‌هایی با رنگ سفید استفاده کنید که با توجه به مکان مورد استفاده می‌تواند جلوه خاصی به فضا ببخشد. در نرده‌های شیشه ای پلکانی نیز می‌توانید از شیشه‌ های مات به جای شیشه‌های سفید استفاده کنید. در سیستم دی لاین می‌توانید از بین سیستم‌های متعدد Block Fixing ، Spigot Fixing ، Two Point Fixing استفاده کنید که ترکیب سیستم‌ های دیگر با نرده شیشه ای دی لاین می‌باشد.

 

جهت مشاهده جزئیات به صفحه نرده شیشه ای سفارشی مراجعه کنید.

 

حفاظ شیشه ای سفارشی

راه پله و نرده شیشه ای 

با توجه به استفاده روز افزون شیشه در صنعت ساختمان و اهمیت بیشتر شفافیت و ظرافت سازه های شیشه ای در طراحی و کانسپت های معماری محصولات این حوضه رو به گسترش و پیشرفت روز افزونی نموده است. نصب پله‌های شیشه‌ ای، یکی از راه‌ هایی است که با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه می‌تواند ظاهری مدرن و لاکچری به ساختمان ببخشد. قیمت پله‌های شیشه‌ ای به عوامل مختلفی مانند نوع شیشه، ضخامت شیشه ،تعداد پله مورد نیاز برای راه پله و… بستگی دارند.

شیشه های انتخاب شده جهت نصب در کف پلکان ها معمولا شیشه ها سکوریت و لمینت به ضخامت مناسب و قابلیت بارگذاری مشخص می باشند.(معمولا جهت ایمنی بیشتر کف پله از ۲ تا ۳ لایه شیشه لمینت شده با ضخامت مختلف استفاده می شود) که علاوه بر تامین بارگذاری لازم اصطحکاک لازم جهت جلوگیری از سر خوردن افراد تامین گردد.

معمولا در پله شیشه ای از نرده شیشه ای نیز استفاده می شود که این کار باعث چشم نوازی و زیبایی بیشتر پلکان شیشه ای می شود. از انواع نرده شیشه ای ذکر شده در بالا مانند فیکس پوینت، اسپیگات، روکار، توکار و… با توجه به نوع دکوراسیون و متریال استفاده شده در پروژه میتوان استفاده کرد.

 

جهت مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه پله شیشه ای مراجعه کنید.

 

پله شیشه ای

شیشه های قابل استفاده در نرده های شیشه ای

اصولا در ادارات و منازل مسکونی به دلیل اینکه ترجیح داده می شود تا فضاها به یکدیگر دید داشته باشند، استفاده از شیشه سکوریت لمینت رایج یافته است. همچنین امکان استفاده انواع شیشه مانند شیشه رنگی، مات و… نیز در جان پناه شیشه ای وجود دارد.

در نرده های شیشه ای عمدتا از شیشه سکوریت به ضخامت 10 یا 12 میلی متر و یا شیشه های تک جداره دو لایه لمینت (دو لایه شیشه سکوریت 6 میلی متر و یا دولایه 8 میلی متر و یک لایه طلق  pvbمیانی با ضخامت 1.52 میلی متری) استفاده می‌شود. از شیشه های سکوریت معمولا در مکان های کم تردد استفاده می‌شود. و از شیشه لمینت نیز در مکان هایی که تردد بیشتری دارد و نیاز به امنیت بالاتری است استفاده می‌شود.

استفاده از شیشه های معمولی می تواند باعث ایجاد خطرات جانی گردد اما شیشه های سکوریت لمینت پس از شکست به قطعات ریزی تبدیل می شوند که به دلیل قرار گیری یک لایه طلق PVB در سر جای خود حبس شده و ریزشی نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: تفاوت شیشه سکوریت با شیشه معمولی و لمینت

شیشه لمینت

ساختار شیشه لمینت

شیشه سکوریت و لمینت مناسب نصب روی نرده شیشه ای

شیشه لیمنت و شیشه سکوریت

فرآیند سکوریت چیست و شیشه سکوریت چگونه ساخته می شود؟

سکوریت کردن شیشه فرآیندی می باشد که در آن شیشه در کوره هایی با دمای بالای 700 درجه سانتی گراد به صورت یکنواخت حرارت می بیند. شیشه گرم شده به وسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعا سرد می گردد.

مزایای شیشه سکوریت

در مقایسه با شیشه خام ، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد و مقاومت مکانیکی آن 5 برابر شیشه های خام است. در صورت شکست ، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه های صیقلی تبدیل می شود که قدرت برش بسیار کمتری نسبت به شیشه های معمولی دارد. همین امر موجب افزایش ایمنی شده و خطر صدمه دیدن افراد را کاهش می دهد. شیشه سکوریت در مکان ها و فضا هایی که استحکام ، مقاومت و ایمنی مد نظر طراحان و معماران باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : شیشه سکوریت چیست؟ علت شکستن شیشه سکوریت

سکوریت کردن شیشه

فرآیند سرد سازی شیشه سکوریت

فرایند سکوریت کردن شیشه

فرآیند پخت و سرد سازی شیشه سکوریت

مزایای نرده شیشه ای

نمای شفاف

نرده های شیشه ای به شما نمایی شفاف بدون اینکه مانعی در دید شما باشد ارائه می‌دهد. نگهداری آسان نرده ها با یک دستمال به راحتی تمیز می‌شوند! برخلاف سیستم‌های نرده چوبی که هر سال نیاز به رنگ زنی و تعمیر دارد این مشکل برای این سیستم وجود ندارد.

در اماکن تجاری اداری تمیز کردن اجزای مختلف ساختمان به دلیل جنس‌های مصالح ساختمانی سختی‌های فراوانی دارد. اما نرده شیشه ای به دلیل جنس شیشه به کار رفته در آن به سرعت و به راحتی تمیز می‌شود. در مدت عمر این نرده ها هزینه نگهداری از آن‌ها تقریبا صفر می‌باشد.

امنیت

با استفاده از جان پناه شیشه ای چه در بیرون در اطراف یک بالکن یا در فضای داخل به عنوان حفاظ یک راه پله، نگرانی از جهت افتادن افراد و نگرانی از حوزه امنیت وجود ندارد. نرده ها از شیشه های سکوریت و لمینت محکم و مقاوم ساخته شده‌اند و نگرانی جهت شکسته شدن شیشه و خراب شدن وجود ندارد.

در اکثر نرده‌ها و حفاظ‌ های موجود وجود قید‌های افقی امکان بالا رفتن کودکان و خطر سقوط را ایجاد می‌کنند. به همین دلیل در ضوابط آتش‌نشانی قوانین جدید ایمنی ساختمان اجرای هر نوع نرده با قید‌های افقی ممنوع شده است. در حالی که در انواع حفاظ شیشه ای بالکن امکان بالا رفتن و خطر سقوط کودکان از این طریق وجود ندارد که یکی از علل استفاده این محصول در بیشتر فروشگاه ها و مجتمع‌های تجاری و محل‌های پر تردد نیز این خاصیت می‌باشد.

طبق ضوابط آتش نشانی حداقل ارتفاع نرده شیشه ای برای ساختمان های مسکونی 110 سانتی متر می باشد که از روی کف مبنای تراس و در صورت داشتن چان پناه با لبه دیگری که نرده روی آن نصب گردیده است و عرض پاخور بیشتر از 7 سانتی متر دارد مبنا از روی سکو و تراز نصب شده محاسبه می گردد.

برای آشنایی بیشتر با ضوابط ایمنی ساختمان‌ ها به خصوص نحوه نصب این سیستم به مقاله ضوابط ایمنی مراجعه کنید.

نصب سریع و آسان

یکی از مزیت‌های استفاده از جان پناه شیشه ای سرعت نصب بالای آن است. با استفاده از گیره ها و پروفیل‌های آلومینیومی مناسب می‌توان این سیستم را در کمتر از دو روز پیاده کرد.

در این نرده‌ ها تمامی اتصالات به صورت کامل طراحی شده است و هیچ گونه جوشکاری و رنگ و… در محل پروژه و زمان اجرا انجام نمی‌شود. کلیه قطعات و پایه‌های نگهدارنده توسط اتصالات پیچ و همره به سازه متصل می‌شوند که باعث افزایش سرعت اجرا و همچنین دقت و تمیزی کار تمام شده می‌گردند.

به صرفه بودن

هزینه نصب و پیاده سازی این سیستم کاملا به صرفه بوده و با توجه به اینکه این سیستم نیازی به تمیز کردن و تعمیر و رنگ شدن در طی سال‌ها ندارد لذا هزینه تمام شده نرده کاملا اقتصادی می‌باشد.

قیمت نرده ها با توجه به نوع قطعات نگهدارنده و ساختار شیشه بسار متفاوت می باشد و از مبلغی در حدود 400 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان متغیر می باشد. شیشه های مورد استفاده در نرده های فریم لس به صورت شیشه نشکن دولایه به همراه لمینیت از نوع طلق های PVB می باشد. در صورت وارد آمدن ضربه ای بالاتر از حد توان شیشه و شکست شیشه، شیشه ها فرو نمی ریزد و امینیت لازم را فراهم می کنند.

سفارشی سازی

شیشه را به راحتی می‌توان سفارشی کرد و یک عنصر بسیار خلاق می‌باشد. موقع طراحی سیستم نمای خارجی یا داخلی خود می‌توانید از بین انواع مختلف شیشه‌های طرح دار، رنگی، مات و شفاف استفاده کنید.

پس لذا با ترکیب رنگ شیشه و همچنین ترکیب سیستم‌ های مختلف نرده و پایه‌ها و پروفیل‌ های مختلف آن سیستم مورد نظر شما به دست می‌آید. همچنین می‌ توانید از هندریل با طرح‌ های مختلف دایره ای مربعی و مستطیلی با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

سایر کاربرد ها و ویژگی‌ های جان پناه شیشه ای

 • نرده و جان پناه دور ووید‌، راهروها‌، بالکن‌، روف گاردن و …

 • اجرای حصار اطراف استخر و آب نما

 • اجرای سیستم traffic control و صف انتظار در مراکز تجاری و بانک‌ها

 • نصب سریع و آسان و بدون نیاز به تخریب‌، جوشکاری‌، آهن کشی و …

 • امکان نورپردازی درون شیشه در سری AHR همراه با اجرای سند بلاست انواع لوگو و نوشته‌ها درون شیشه نرده

 • تنوع فوق العاده زیاد در رنگ متناسب با کاربری ها و فضاسازی‌های مختلف

 • مقاومت بسیار بالا در مقابل حرارت‌، نور آفتاب و رطوبت بالا

 • هزینه نگهداری بسیار پایین

نکات مهم اجرایی

1) در صورتی که در نوع حفاظ انتخابی شیشه های به صورت باربر باشند و وظیفه تحمل و انتقال نیرو به سازه وقطعات نگهدارنده را برعهده داشته باشند باید ساختار و ضخامت شیشه های به صورت کاملا استاندارد و طبق تاییدیه های کارخانه های تولید و استاندارد های محصولات انتخاب و مورد استفاده قرار گیرند.

برای مثال در نرده های شیشه ای بدون پایه و فریم که توسط قطعات نگهدارنده از کف نصب می شوند استفاده از شیشه سکوریت برای محل های پر تردد کاملا غیر اصولی می باشد. چرا که در زمان شکست شیشه در صورتی که کسی به نرده تکیه داده باشد احتمال سقوط و خطر بسیار بالا می باشد.

2) به دلیل وجود بارهای دینامیک بر اثر تردد و رفت آمد در انواع نرده ها و جان پناه، باید زیر سازی و اتصالات کاملا به صورت گیردار و با در نظر گرفتن ضربه و نیرو های مختلف طراحی و اجرا گردند.

در بعضی از محصولات علی الخصوص نرده های شیشه ای فریم لس دیده می شود که پروفیل های نگهدارنده کف توسط پیچ های نوک مته ای در پروفیل فولادی به ضخامت پایین نصب می گردند. در طول زمان و وارد آمدن بارهای ضربه ای این اتصالات و پیچ ها کارایی و مقاومت خود را از دست می دهند.

3) اجرای دقیق و بسیار تمیز حاصل دقت و تمرکز اجرایی در مراحل مختلف نصب این محصولات می باشد. زیر سازی های فولادی با استحکام کافی، نصب قطعات نگهدارنده به صورت اصولی، اندازه برداری شیشه به صورت کاملا حرفه ای توسط ابزار دقیق و در صورت نیاز ساخت شابلون های مختلف، پوشش های قطعات شامل آنادایز های کاور ها و رنگ های کوره ای و… که باید با توجه به محل نصب در ضخامت ها و کیفیت های مختلف تهیه و نصب گردند.

 

قیمت نرده شیشه ای

مسائل اقتصادی بحث بسیار مهمی در انتخاب نرده شیشه ای می‌باشد که حتما باید به آن توجه نمود. با توجه به نوع کاربری و مختصات خاص هر پروژه و انتخاب هایی که به لحاظ معماری انجام می‌شود، قیمت نرده ها با یکدیگر بسیار متفاوت می‌باشد.

قیمت نهایی جانپناه های شیشه ای به عوامل مختلفی مانند نوع شیشه (بر اساس نوع ساختار و ضخامت)، نوع پایه های نگهدارنده شیشه، نوع هندریل، هزینه حمل و نقل و نصب بستگی دارد. که در مقاله قیمت نرده شیشه ای و عوامل موثر در قیمت نهایی به بررسی کامل این موضوعات میپردازیم و در نهایت قیمت تمام شده نرده ها و اجزای تشکیل دهنده آن را بیان می کنیم. به عنوان مثال قیمت تمام شده نرده شیشه ای سکوریت با قیمت نرده شیشه ای لمینت به ازای هر متر متربع حدود 800 هزار تومان متفاوت می‌باشد. و یا قیمت پایه های نگه دارنده با توجه به جنس و نوع پایه (استیل، آلومینیوم و…) با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

در نتیجه قیمت یک عامل بسیار مهم برای انتخاب نوع نرده شیشه ای می باشد. و کارفرما با در نظر گرفتن سطح کیفیت و کارایی که از نرده ها دارند و بر اساس قیمتی که میخواهند هزینه کنند باید بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب کنند.

 

 • دیتیل نرده شیشه ای

  برای مشاهده دیتیل های محصولات شرکت اکسیدال به صفحه دیتیل نرده شیشه ای مراجعه کنید.

 • قیمت شیشه

  برای مشاهده قیمت انواع شیشه برای این سیستم به صفحه قیمت شیشه مراجعه کنید.

پروژه های اجرا شده

پروژه ویلای شخصی بابلسر
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 55 میانگین: 4.5]
24 پاسخ
 1. نیما
  نیما گفته:

  سلام آیا امکان نصب led بر روی نرده شیشه ای اسپیگات وجود دارد؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   سلام بله امکان نصب ال ای دی بر روی تمامی مدل های نرده شیشه ای اکسیدال امکان پذیر هست.
   برای راهنمایی بیشتر و دریافت مشاوره با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید: 02122676010

   پاسخ
 2. مصطفی احمدی
  مصطفی احمدی گفته:

  برای نرده دور استخر رو باز چه محصولی پیشنهاد می دهید؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   نرده شیشه ای اسپیگوت در محوطه کنار استخر ها و محل هایی که نیاز به عبور آب دارند مناسب می باشد.
   هم چنین نظافت این مدل نرده هم بسیار آسان می باشد، برای دریافت مشاوره رایگان با بخش فروش تماس بگیرید.
   02122676010

   پاسخ
 3. شبنم
  شبنم گفته:

  محصولاتتون نسبت به بقیه شرکت ها تنوع بیشتری دارن

  پاسخ
 4. مهتاب
  مهتاب گفته:

  برای مدل فیکس پوینت زیر سازی خاصی لازمه؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان لطفا با بخش فنی تماس بگیرید.
   02122676010

   پاسخ
 5. وحید بهرامی
  وحید بهرامی گفته:

  خسته نباشید ، 35 متر نرده توکار میخواستم ، قیمت میفرمایید ؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   برای استعلام قیمت دقیق با بخش فروش تماس بگیرید.
   02122676010

   پاسخ
 6. نیلوفر
  نیلوفر گفته:

  قیمت نرده شیشه ای رو لطف میکنید بگید؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   قیمت نرده های شیشه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. لطفا مقاله قیمت نرده شیشه ای را مطالعه کنید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 7. محمد
  محمد گفته:

  نرده شیشه ای بالکن هم میشه مدل هاش و قیمتشو بگین ؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   تمامی مدل های نرده شیشه ای قابل نصب برروی تراس و بالکن هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر مقاله عوامل موثر در انتخاب نرده شیشه ای را مطالعه نمایید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 8. فرید
  فرید گفته:

  سلام خسته نباشین نرده شیشه ای راه پله میخواستم میتونید برای انتخاب مدل میتونین راهنمایی کنین ؟

  پاسخ
 9. مصطفی
  مصطفی گفته:

  سریعترین مدل نرده شیشه ای از نظر اجرا کدام سیستم میباشد؟

  پاسخ
 10. مهسا
  مهسا گفته:

  برای نرده شیشه ای تراس میشه از شیشه سکوریت استفاده کرد؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   خیر،بر اساس ضوابط آتشنشانی برای جانپناه های شیشه ای تراس ، بالکن و پرتگاه ها حتما باید از شیشه های لمینت استفاده کرد.

   پاسخ
 11. معافی
  معافی گفته:

  سلام،مدلی که در تصویر با شیشه زرد کار شده در فضای داخی روی بتن و گچ میتونه کار بشه؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   بله امکانش هست،اما جهت استحکام بیشتر هندریل های شیشه ای زیر سازی فلزی قبل از نصب را پیشنهاد میکنیم. جهت دریافت اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 12. زارعیان
  زارعیان گفته:

  اجرای حدود 110 متر نرده تو کار با شیشه لمینت حدودا چند روز زمان میبره؟

  پاسخ
  • گلنوش سرکان
   گلنوش سرکان گفته:

   نصب نرده شیشه ای لمینت 2 الی4 هفته زمان می‌برد.

   پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اکسیدال
  • آدرس دفتر

   قیطریه، خیابان روشنایی، خیابان بهار شمالی، کوی جلیل زاده، پلاک 6، واحد 4

  • آدرس شوروم

   تهران، انتهای اتوبان حکیم غرب، تقاطع لشگری، ساختمان کاردل