پارتیشن شیشه ای اداری تک جداره و دو جداره

پارتیشن شیشه ای یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده از شیشه به عنوان یک المان سازه ای می‌باشد. از پارتیشن ها به عنوان جداکننده در فضاهای داخلی ساختمان های اداری و مسکونی استفاده می‌شود. استفاده از پارتیشن اداری باعث می‌شود تا افراد علاوه بر داشتن آزادی بتوانند با محیط بیرون تعامل داشته باشند و نور به تمامی قسمت های ساختمان وارد شود. در محیط های اداری بزرگ پارتیشن های شیشه ای قابلیت بیشترین و بهترین استفاده از حداقل فضا را به کاربران ارائه می‌دهد و علاوه براین بدون اینکه مانع دید افراد شود و به ظاهر و طراحی داخلی ساختمان آسیب برساند سر و صدای محیط را کاهش دهد. پارتیشن های شیشه ای دارای انواع مختلفی می‌باشند، از انواع پارتیشن شیشه ای می‌توان به تک جداره، دو جداره و اداری open office اشاره کرد و هرکدام از این مدل ها به صورت فریم لس ، فریم دار ، ریلی و تاشو قابل اجرا و طراحی می‌باشد. برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انواع پارتیشن های شیشه ای اکسیدال

شرکت اکسیدال با چندین سال سابقه در طراحی و اجرای سازه های شیشه ای ساختمانی، انواع پارتیشن اداری را ارائه، طراحی و نصب می‌نماید. معمار یا کارفرمای پروژه میتواند با مشخصات خاص هرکدام از پارتیشن ها و با توجه به سلیقه و مکان قرار گیری پارتیشن ها را انتخاب نمایید. در ادامه به بررسی انواع مختلف پارتیشن های شیشه‌ای اکسیدال می‌پردازیم:

 

پارتیشن شیشه ای تک جداره

سیستم اختصاصی پارتیشن اداری تک جداره اکسیدال یک سیستم مادولار می‌باشد. پارتیشن های مدولار با قابلیت جدا کردن اجزا و نصب مجدد طراحی شده اند. این نوع پارتیشن بدون نیاز به استفاده از ابزارهای خاص و مدت طولانی برای بازسازی، می توانند خیلی سریع تر از پارتیشن های سنتی جابجا و مجدد نصب شوند.

مقاطع نگه دارنده شیشه شامل پروفیل های مینیمال می باشد که از آن ها هم به عنوان پروفیل پارتیشن شیشه ای توکار و همچنین رو کار می توان استفاده نمود و به طراح توانایی انتخاب قرار گرفتن شیشه در وسط یا آکس (کناره ها) پروفیل را میدهد.

پارتیشن تک جداره فریم دار (روکار)

این پروفیل ها جهت نصب شیشه های فیکس و ثابت روکار شامل مقاطع بسیار ظریف و مینیمال تا پروفیل هایی با مقاطع بزرگ می باشد، انتخاب نوع پروفیل توسط طراح یا معمار محترم و متناسب با نیاز پروژه با توجه به مشخصات پارتیشن طراحی شده صورت می پذیرد.

پارتیشن تک جداره فریم لس (توکار یا دفنی)

نوع دیگری از این سیستم،پارتیشن های توکار می باشند. در این روش پروفیل کاملا در تراز کف قرار گرفته و همچنین نیازمند پیش بینی و تعبیه ی جزئیات مربوط به پروفیل های این نوع از پارتیشن در فاز دو و تهیه نقشه های فنی کف سازی می باشد. تا در نتیجه ی آن یک پارتیشن شیشه ای تک جداره ی تو کار (یا دفنی) با حداقل دید بصری از نمای یراق الات و اتصالات اجرا گردد. تمامی قطعات نگه دارنده اصلی در سقف و کف پروژه پنهان می گردد.

جهت مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه پارتیشن شیشه ای تک جداره مراجعه کنید.

 

پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه ای دو جداره

پارتیشن اداری دوجداره نیز مناسب جداسازی و بخش بندی کردن فضاهای داخلی اداری و مسکونی می‌باشد. پروفیل های پارتیشن دوجداره نسبت به پارتیشن تک جداره دارای ضخامت بیشتری هستند تا دولایه شیشه سکورت 6 میلیمتری برروی آنها قرار گیرند. در فضای خالی بین شیشه ها امکان قرار گیری پرده های کرکره ای وجود دارد تا در بعضی مواقع دید را محدود نماید (محدود کردن دید توسط شیشه های هوشمند نیز امکان پذیر می‌باشد).

پارتیشن های دو جداره نسبت به پارتیشن های تک جداره عایق صدا و حرارت بیشتری می‌باشند. و به همین علت از این نوع پارتیشن ها بیشتر در مکان هایی مانند اتاق های کنفرانس، جلسه و مدیریت که نیاز به امنیت بیشتری دارند استفاده می‌شود.

 

انواع پارتیشن دوجداره

پارتیشن های شیشه ای دوجداره نیز به دو صورت فریم دار(روکار) و فریم لس(توکار) قابل نصب و اجرا می‌باشند. در مدل فریم دار یا رو کار همانطور که از اسم این مدل مشخص است پروفیل ها به صورت روکار برروی زمین و سقف نصب می‌شوند و شیشه ها در داخل آنها قرار می‌گیریند. اما در مدل فریم لس پروفیل ها در داخل کف و سقف نصب می‌شوند و نیاز به زیر سازی جهت نصب دارند. پروفیل‌ها حداقل فضا را اشغال می‌کنند و فضای بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد، هم‌چنین وضوح، دید و شفافیت بیشتری را به ارمغان می‌آورند.

جهت مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه پارتیشن شیشه ای دوجداره مراجعه کنید.

پارتیشن شیشه ای دوجداره

پارتیشن اداری شیشه ای open office

این نوع پارتیشن ها کاملا مشابه به پارتیشن های تک جداره می‌باشند. با این تفاوت که هیچ اتصالی به سقف ندارند و فقط به زمین و دیوار متصل می‌شوند. از این پارتیشن ها بیشتر در فضاهای اداری به منظور ایجاد حریم خصوصی برای افراد استفاده می‌شود. (امکان استفاده در منازل مسکونی و ویلا ها نیز وجود دارد.)

 سیستم اختصاصی پارتیشن خود ایستا Open Office اکسیدال یک سیستم مادولار با قبلیت جدا کردن اجزا و نصب مجدد می‌باشد و با توجه طراحی معماران و کارفرمایان محترم همچنین ایجاد هارمونی با فضا  امکان استفاده از پروفیل این محصول در رنگ های متنوع و همچنین با توجه به کاربری مورد نظر امکان ایجاد پانل های محدود کننده ی دید در فضای بین دو شیشه فراهم گردیده است.

ارتفاع شیشه ها در پارتیشن open office

ارتفاع پارتیشن های open office کاملا متغیر می‌باشد و با محاسبات دقیقی با توجه به عواملی مانند  ارتفاع سقف و زیر سازی های دیوار ها و کف به دست می‌آید و در هر پروژه متفاوت می‌باشد.

جهت مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه پارتیشن شیشه ای اداری open office مراجعه کنید.

پارتیشن اداری open office

پارتیشن شیشه ای رنگی و مات

پارتیشن شیشه ای رنگی و مات اکسیدال در واقع همان پارتیشن شیشه ای معمولی هستند و تنها تفاوت آنها استفاده از شیشه های رنگی، مات و طرح دار می‌باشد. پارتیشن های رنگی و مات را میتوان به صورت تک جداره، دو جداره و open office  نصب و اجرا نمود.

با نصب پارتیشن رنگی در فضای داخلی منازل مسکونی و اداری علاوه بر تقسیم بندی فضا دید به صورت کامل محدود می‌شود و حریم خصوصی افراد به صورت کامل حفظ می‌شود. این پارتیشن ها بیشتر مناسب به عنوان اتاق مدیریت و کنفرانس در اداره ها و اتاق خواب در منازل مسکونی می‌باشد. استفاده از شیشه های رنگی و مات این امکان را به افراد می‌دهد تا با توجه به سلیقه و دکوراسیون داخلی منزل و محل کار خود بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

شیشه های به کار رفته در پارتیشن رنگی و مات

امکان استفاده از انواع شیشه رنگی (لاکوبل،بک پینت و لمینت رنگی) و شیشه مات(ساتینا، سند بلاست و لمینت مات) در پارتیشن های رنگی و مات وجود دارد همچنین چاپ طرح های مختلف نیز برروی شیشه ها نیز امکان پذیر می‌باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه پارتیشن شیشه ای رنگی و مات مراجعه نمایید.

پارتیشن شیشه ای رنگی - اکسیدال

پارتیشن شیشه ای منزل

امروزه به علت کوچک تر شدن فضای خانه استفاده از حداکثر فضا امری بسیار مهم است و به همین دلیل استفاده از پارتیشن شیشه ای در منزل به جای دیوار های بتنی، اجری یا چوبی افزایش یافته است. استفاده از جداره شیشه ای در منزل باعث می‌شود حداکثر دید بصری ایجاد شود و نور به تمام فضای داخلی منزل انتقال پیدا کند.

پارتیشن منزل علاوه بر زیبایی مزایای بسیاری دارد؛ از جمله این مزایا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مقاومت و استحکام بالا.

2- امکان استفاده از شیشه های رنگی و طرح دار با توجه به دکوراسیون داخلی منزل.

3- قابلیت انتقال و نصب در فضاهایی با ابعاد متناسب.

 

جهت مشاهده جزئیات بیشتر به صفحه پارتیشن شیشه ای منزل مراجعه کنید.

 

پارتیشن شیشه ای منزل

پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار

همانطور که در بالا گفته شد پارتیشن های اداری به دو صورت تک جداره و دو جداره قابل نصب و اجرا هستند. یکی از مهم ترین مسائلی که باید هنگام انتخاب پارتیشن شیشه ای به آن توجه کرد فریم لس و یا فریم دار بودن آنها می‌باشد زیرا هر یک مزایا و معایبی دارند و باید با توجه به فضای محل کار یا منزل خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

در پارتیشن اداری فریم لس شیشه ها تنها به سقف و زمین متصل می‌شوند و هیچ فریم و قابی دور شیشه ها قرار نمیگیرد، به همین دلیل باعث زیبایی و انتقال نور بیشتر در محیط شده و با هر دکوراسیون و طراحی داخلی هماهنگ می‌شود. اما در پارتیشن شیشه ای فریم دار شیشه ها علاوه بر اتصال به سقف و زمین توسط پروفیل ها به یک دیگر متصل می‌شوند، در این حالت به علت وجود فریم پارتیشن شیشه ای مقاوم تر می‌شود اما فضای بیشتری را اشغال میکند.

در حالت کلی پارتیشن های فریم لس و فریم دار از نظر کیفیتی در یک رده قرار می گیرند و نمی توان هیچ یک از مدل ها را نسبت به دیگری بهتر و کارآمد تر دانست اما به دلیل وجود فریم های عمودی بین شیشه ها پارتیشن های فریم دار جهت نصب در دفاتر بزرگ تر با فضای کافی مناسب هستند و پارتیشن های فریم لس بیشتر مناسب اجرا در فضاهای محدود و کوچک می‌باشند.

بیشتر بخوانید: مقایسه پارتیشن شیشه ای فریم لس و فریم دار

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای

شفافیت

شفافیت در محل کار با استفاده از پارتیشن اداری راهی برای افزایش فرهنگ همکاری، افزایش ارتباط چشمی بین همکاران و به‌کارگیری روش‌های جدید برای کار می‌باشد. همچنین شفافیت میزان نور ایده آل را در محل کار تضمین می‌کند و تحقیقات نشان داده است که وجود نور مناسب در محل کار تاثیر قابل توجهی در سلامت و بازدهی کارمندان دارد.

حس آزادی

شرکت اکسیدال خلاقیت و کاربردهای زیادی را در سیستم پارتیشن اداری خود آمیخته است، تا یک فضای کار ایده‌آل به دست آید. با استفاده از سیستم‌های مختلف پارتیشن شیشه ای با شیشه های تکی و دوگانه، افقی، پاناروما و دیگر سیستم‌ها حداکثر شفافیت به دست می‌آید که فضا و حس آزادی غیر قابل مقایسه ای را القا می‌کند.

طراحی شفاف

شرکت اکسیدال پارتیشن های شیشه‌ای با درجات مختلف شفافیت را ارائه می‌دهد. و دارای کیفیت بالا از لحاظ عایق بودن صدا برای حفظ حریم شخصی می‌باشد. بدین منظور از شیشه‌های سند بلاست شده، شیشه‌های مجتمع و یا پرایوسی استفاده می‌شود. لوگو، عکس و گرافیک ‌های سفارشی نیز با استفاده از سیستم‌های مختلف پرینت بر روی شیشه می‌توان استفاده کرد.

حریم خصوصی و آکوستیک

دیوارهای شیشه‌ای تا حدی عایق صدا هستند به گونه ای که آرامش آکوستیک تضمین شده است. به عنوان مثال سیستم پارتیشن شیشه ای دو جداره از اتصالات بدون درز بهره مند است که تا 55db عایق صدا است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد میزان عایق بودن پارتیشن ها به صفحه پارتیشن شیشه ای آکوستیک مراجعه نمایید.

 

رنگ و طرح های مختلف

سیستم روکش های مختلف اجازه می‌دهد تا پنل‌های استیل و قسمت های مختلف به هر رنگی در آید. همچنین طرح چوب، ونیر، فابریک و چرم نیز در رنگ های مختلف موجود است، بدین ترتیب سیستم پارتیشن اداری مطابق با سلیقه و با توجه به خصوصیات سازمان شما به راحتی به دست می‌آید.

همچنین پنل های مختلفی برای نصب سیستم نورپردازی، هوا، نمایشگرها، صدا و تنظیم هوا نیز موجود است. شما در یک پارتیشن اداری، احساس وجود هیچ مرزی را نخواهید کرد.

برای آشنایی بیشتر می‌توانید به صفحه مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت پارتیشن های شیشه ای اداری تک جداره و دو جداره

درب های قابل استفاده در پارتیشن ها

پارتیشن های شیشه ای از یک قسمت ثابت و یک قسمت متحرک تشکیل می‌شوند که از قسمت متحرک به عنوان درب نیز میتوان استفاده کرد. امکان نصب انواع مختلف درب ها مانند درب شیشه ای، درب های چوبی و… بر روی پارتیشن ها وجود دارد. تمامی درب های شیشه ای لولایی اکسیدال قابل نصب بر روی مدل های مختلف پارتیشن ها می‌باشد.

پارتیشن شیشه ای ریلی از یک قسمت ثابت و درب ریلی تشکیل شده است. این پارتیشن ها اغلب به صورت تک جداره قابل اجرا هستند و کاملا مناسب فضاهای کوچک که فضای کافی برای درب های لولایی ندارند، می‌باشد.

 با توجه به تعبیه درب در پارتیشن ها، استفاده از پروفیل طراحی شده با مقصود برقراری خط اتصال میان درب و شیشه، پیوستگی پارتیشن ها را دو چندان می نماید. درب ها با توجه به نظر کارفرما و با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب و نصب می‌شود. 

 

شیشه های استفاده شده در پارتیشن ها

در پارتیشن ها معمولا از شیشه های سکوریت با ضخامت های مختلف استفاده می‌شود.(امکان نصب شیشه های سکوریت لمینت به انتخاب کارفرما نیز وجود دارد.) در پارتیشن های تک جداره و اداری از شیشه های سکوریت 10 میلی متری و در پارتیشن های دو جداره از دو لایه شیشه 6 میلی متری استفاده می‌شود.

شیشه های سکوریت مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و تغیرات دمایی دارند و به راحتی نمیشکنند. این نوع از شیشه ها بعد از شکستن به قطعات ریز با لبه های گرد تبدیل می‌شوند که مانند شیشه های معمولی تیز و برنده نیستند. شیشه های سکوریت لمینت از دو لایه شیشه سکوریت تشکیل شده است که توسط یک طلق PVB به یکدیگر متصل شده اند، این نوع شیشه ها از مقاومت بالاتری نسب به شیشه سوریت و معمولی برخوردار هستند و به علت وجود طلق ما بین بعد ار شکستن شیشه ها ب زمین نمیریزند و در جای خود حبس می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تفاوت شیشه سکوریت با شیشه ساده و لمینت

همچنین شما می‌توانید از انواع مختلف شیشه مانند هوشمند، رنگی یا بک پینت، مات یا ساتینا، رفلکس یا آینه ای، دودی و یا شیشه با طرح های چاپی رنگی و دلخواه با ضخامت های ذکر شده استفاده نمایید.

 

 

اکسیدال
  • تهران، نارمک
  • خیابان جانبازان غربی، نبش مدنی
  • بین هلال احمر و اتوبان امام علی
  • پ 242 و 244 - طبقه چهارم