کابین دوش شیشه ای | دیوایدر شیشه ای حمام

کابین دوش شیشه ای و دیوایدر (جداکننده) دوش حمام سکوریت و لمینت از مدرن ترین کاربردهای شیشه در طراحی و معماری داخلی ساختمان های مسکونی، ویلا و هتل ها می‌باشند. کابین شیشه ای فضای حمام و سرویس بهداشتی شما را زیبا و مدرن تر می‌کند و به منظور تقسیم بندی و جداسازی دوش از سرویس بهداشتی و آینه نصب می‌شود تا از خیس شدن آنها جلوگیری کند. جداکننده دوش شیشه ای نیز مانند سایر سازه های اکسیدال ( نرده شیشه ای، پارتیشن شیشه ای، درب شیشه ای، پله شیشه ای و…) بسیار مقاوم است و به علت استفاده از یراق آلات آلومینومی و استیل و شیشه های سکوریت و لمینت کاملا ضد آب بوده و مناسب استفاده در محیط های مرطوب می‌باشد. 

مبحث دکوراسیون داخلی همیشه جذاب بوده و سازندگان به این امر توجه زیادی دارند. در معماری مدرن سبک ساخت و ساز و مصالح استفاده شده بسیار مهم است. در سطوح بالای اجتماع علاوه بر امکانات، لاکچری بودن حرف اول را می زند. در یک خانه مدرن، سرویس بهداشتی و آشپزخانه می تواند خیلی جذاب طراحی شود؛ تا لذت زندگی کردن یا حتی ماندن در خانه را بیشتر کند. با به کار بردن لوازم و امکانات زیبا و لوکس می توانید خانه یا هتل خود را جذابتر کنید و از آن لذت بیشتری ببرید. برای افزایش جذابیت و استفاده از فضای خانه کابین دوش های شیشه ای یک گزینه بسیار مناسب است. زمانی که می خواهید فضای حمام بزرگتر و پرنور تر و روشن تر باشد کابین دوش شیشه ای حمام می تواند این امکان را برای شما فراهم کند.

کابین دوش شیشه ای
کابین دوش شیشه ای ریلی
کابین دوش شیشه ای حمام بدون سقف

انواع کابین دوش شیشه ای

کابین دوش شیشه‌ای دارای انواع مختلفی می‌باشد و بر اساس سبک زندگی افراد و یا نظر کارفرما و طراح پروژه طراحی و تولید می شود. از جمله انواع کابین شیشه ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

کابین دور دوش شیشه ای

 در این مدل یک شیشه ثابت مانند به صورت کامل دور دوش قرار میگیرد تا از خیس شدن دیگر قسمت های حمام و سرویس یهداشتی جلوگیری کند. امکان نصب درب بر روی این کابین شیشه ای حمام وجود دارد، همچنین میتوان بدون درب و ازاد نیز نصب کرد که در ادامه به بررسی کامل هر یک از این مدل ها می‌پردازیم. 

کابین دوش حمام با درب بازشو یا لولایی

این نوع از کابین دوش ها از یک قسمت شیشه ثابت و یک قسمت متحرک (که به عنوان درب از آن استفاده می‌شود) تشکیل می‌شود. درب های شیشه ای استفاده شده در این نوع کابین دوش به صورت لولایی یا تاشو می‌باشند و بیشتر مناسب برای حمام های بزرگ می‌باشد که فضای کافی جهت باز و بسته کردن درب را داشته باشد. درب های لولایی شیشه ای نصب شده برروی کابین شیشه ای معمولا به صورت فریم لس می‌باشد، اما با توجه به پروژه و نظر کارفرما امکان نصب انواع دیگر درب ها و عایق نمودن آنها نیز وجود دارد.

کابین دوش حمام با درب شیشه ای ریلی

این مدل از کابین ها نیز مانند کابین دوش های بازشو از یک قسمت با شیشه ثابت و یک درب شیشه ای متحرک تشکیل شده است، به علت استفاده از درب های ریلی، این کابین ها بهترین گزینه برای حمام یا سرویس بهداشتی های کوچکتر هستند که فضای کافی جهت نصب درب تاشو یا لولایی برروی کابین شیشه ای وجود ندارد زیرا این درب ها به فضای اضافی جهت باز و بسته کردن درب ها نیاز ندارند و به راحتی بر روی دیواره ثابت کابین حرکت می‌کند. 

کابین دوش فریم دار یا فریم لس

امکان نصب یراق آلات و پروفیل های کابین دوش ها به صورت توکار و یا روکار وجود دارد. این دو پارتیشن تفاوت زیادی از نظر مقاومت با یکدیگر ندارند و بیشتر از لحاظ ظاهری تفاوت هایی دارند. نصب هریک از مدل ها به نظر کارفرما و زیر سازی های هر پروژه بستگی دارد.

 کابین دوش شیشه ای بدون درب و آزاد

این نوع از کابین ها یکی از راحت ترین انواع کابین دوش می‌باشد. استفاده از این کابین برای حمام هایی که فضای کافی ندارند مناسب است، چرا که درهای متحرک در اینجا استفاده نمی شود. این نوع کابین، فضای وسیع و تحرک را فراهم می کند و روی سطح زمین قرار می گیرد و هیچ مانعی سر راهتان نیست. 

تا حالا پیش آمده که بخواهید حمام را در گوشه خانه بسازید ولی نتوانید؟ این دوش مخصوص قرار گیری و نصب در گوشه ی فضای منزل است و به کمک شما آمده است. این کابین دوش اجازه می دهد که کنج خانه به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد و کاملا به حمام شما متصل شود. دور دوش شیشه ای در انواع مختلف در یک تکه و دو تکه و بدون نیاز به چارچوب شیشه طراحی شده است. با سیستم دور دوش شیشه ای یک حمام کوچک و بی نظیر می توانید داشته باشید. 

کابین دوش بدون سقف

این مدل یکی از متداول ترین انواع کابین دوش می‌باشد، زیرا به علت وجود شیشه ثابت و درب متحرک از خیس شدن سرویس بهداشتی جلو گیری میکند و بخار داخل آن جمع نمی‌شود.

کابین دوش همراه با سقف

کابین های شیشه ای معمولا بدون سقف نصب می‌شوند اما امکان نصب سقف نیز برروی آنها امکان پذیر می‌باشد. این مدل از کابین دوش شیشه ای مانند یک اتاق اطراف دوش قرار میگیرد، به علت نصب شیشه به عنوان سقف بر روی کابین ها بخار زیادی در داخل اتاق شیشه ای جمع می‌شود و استفاده از آن ها متداول نمی‌باشد اما برای جلوگیری از جمع شدن بخار مانند تصویر زیر میتوان قسمتی از شیشه را برش داد تا از جمع شدن زیاد بخار در کابین جلوگیری شود.

 

 

کابین دوش شیشه ای با سقف
کابین دور دوش شیشه ای
کابین دوش ریلی اسپایدری

 

دیوایدر دوش شیشه ای حمام

این نوع از کابین دوش شیشه ای به دیوایدر حمام یا دوش معروف هستند زیرا بدون سقف و درب های متحرک هستند و فقط به صورت یک قطعه شیشه ثابت و به عنوان جدا کننده دوش و آینه یا سرویس بهداشتی نصب می‌شوند تا از خیس شدن آنها جلوگیری کنند. امکان استفاده از یراق آلات مختلف مانند پروفیل های آلومینیومی کابین دوش و یا بست های استیل جهت اتصال شیشه به دیوار و کف وجود دارد.

دیوایدر شیشه ای _ اکسیدال
دیوایدر دوش شیشه ای _ اکسیدال
دیوایدر دوش حمام _ اکسیدال

مزایا و ویژگی های کابین دوش شیشه ای

همه ما معمولا صبح را با یک حمام شروع می کنیم و شب را با حمامی آرامش بخش به پایان می‌رسانیم، به همین دلیل زیبایی و راحتی حمام بسیار مهم می‌باشد. در بسیاری از حمام ها هنوز هم پرده های دوش استفاده می‌شود که این پرده ها نه تنها دیگرکارایی ندارد، بلکه حتی بهداشتی هم نیستند. به علت فضای آزاد و بازی کردن پرده، پرده ها به بدن برخورد می کند و کمی آزار دهنده است. 

بر خلاف پرده های حمام، کابین دوش شیشه ای ظاهر زیبا و بسیار ظریف دارند. کابین های دوش در انواع مختلف تولید می شود. و به علت تنوع در نوع چارچوب، نوع قرار گیری کابین شیشه ای حمام، ضخامت شیشه، نوع و سبک درب حمام این کابین و دیوایدر های دوش نیز می توانند به شکل دلخواه و کاملا سفارشی تهیه شوند. استفاده از کابین شیشه ای علاوه بر زیبایی مزایای بسیاری دارد که در ادامه به چند مورد از این مزایا اشاره می‌کنیم:

• شستشوی راحت و آسان

• تفکیک فضا و امکان استفاده همزمان از حمام و سرویس بهداشتی

• امکان استفاده از شیشه های رنگی، طرح دار و مات جهت محدود کردن دید

• انتقال نور طبیعی در فضای حمام

• ایمنی و مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه

• جدا سازی دوش و فضای استحمام از سرویس بهداشتی و جلوگیری از خیس سایر قسمت‌ های حمام

• جلوگیری از اتلاف انرژی و ایجاد یک فضای گرم کافی

• امکان نصب انواع مختلف درب های شیشه ای ریلی و لولایی بر روی کابین ها

• تحمل درجه حرارت بالا به علت استفاده از شیشه های سکوریت

• طراحی خاص با توجه به نظر کارفرما و فضای مورد نظر

• امکان استفاده از پروفیل ها و یراق آلات با کد رنگ مورد نظر با توجه به دکوراسیون منزل و حمام

 

شیشه های استفاده شده در کابین و دیوایدر دوش شیشه ای

شیشه های به کار رفته در انواع کابین دوش شیشه ای از شیشه های سکوریت 8 یا 10 میلی متری می‌باشند، اما امکان استفاده از شیشه های سکوریت لمینت 2 لایه 4 یا 5 میلی متری با توجه به نظر کار فرما نیز وجود دارد. همچنین امکان استفاده از انواع شیشه مانند رنگی، مات، رفلکس، هوشمند و… با ضخامت های ذکر شده نیز وجود دارد.

شیشه های سکوریت و سکوریت لمینت مناسب ترین گزینه برای استفاده در ساختمان می‌باشند زیرا شیشه های سکوریت مقاومت بالاتری نسبت به شیشه های معمولی دارند و به راحتی نمیشکنند و در صورت شکستن به قطعات ریز و گرد تبدیل می‌شوند در صورتی که شیشه های معمولی به راحتی شکسته و به تکه های بزرگ و تیز تبدیل می‌شود، شیشه های سکورت لمینت از تمام شیشه ها مقاوم تر هستند زیرا از دو لایه شیشه سکوریت که توسط طلق PVB به یکدیگر متصل شده اند ساخته می‌شوند، این شیشه ها به راحتی نمیشکنند و در صورت شکست به علت وجود طلق های PVB تکه های شیشه فرو نمیریزند و به طلق میچسبند.

بیشتر بخوانید: تفاوت شیشه سکوریت با شیشه معمولی و لمینت

قیمت کابین شیشه ای حمام

قیمت کابین دوش به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که این عوامل نقش بسیار مهمی در تعیین قیمت حمام شیشه ای دارند. از جمله این عوامل میتوان به نوع شیشه (سکوریت یا لمینت بودن)، مدل کابین دوش و نحوه نصب، مکان پرژه، متراژ، نوع پروفیل ها و… اشاره نمود. به عنوان مثال شیشه‌ های سکوریت و لمینت با توجه به کیفیت‌ و ضخامت های مختلف، قیمت متفاوتی دارند، درنتیجه کابین دوش ها قیمت‌ های بسیار متنوعی دارند هر چقدر کیفیت بالاتر باشد قیمت آن هم بالاتر است ولی باید بدانید استفاده از شیشه و یراق آلات با کیفیت تر موجب می‌شود که طول عمر حمام شیشه‌ ای نیز افزایش پیدا کند.

سخن آخر: تیم حرفه ای اکسیدال توانسته محصولاتی به روز و با قیمت مناسب و با طراحی فوق العاده زیبا ارائه کند. پس شما براحتی می توانید پس از بررسی و مطالعه مقالات، اطلاعات مفیدی کسب کرده و با محصولات ما آشنا شوید. پس از آن می توانید با انتخاب درست و بهینه، معماری و فضای داخلی لاکچری و مدرن طراحی کنید.

اکسیدال
  • تهران، نارمک
  • خیابان جانبازان غربی، نبش مدنی
  • بین هلال احمر و اتوبان امام علی
  • پ 242 و 244 - طبقه چهارم